Christopher Lloyd powraca do przyszłości! - Jiker - 1 września 2010

Christopher Lloyd powraca do przyszłości!

Firma Telltale Games potwierdziła, że Christopher Lloyd, czyli legendarny dr Emmet Brown z Powrotu do przyszłości, weźmie udział w pracach nad epizodyczną grą przygodową bazującą na popularnej trylogii.

Projekt postaci jest dosyć kontrowersyjny, aczkolwiek osobiście jestem dobrej myśli.

Lloyd nie tylko użyczy swojego wizerunku, który można podziwiać na zamieszczonej powyżej grafice, ale również głosu. Niestety, w przypadku głównego bohatera, Marty'ego McFly'a, będziemy musieli zadowolić się jedynie wizualnym odniesieniem do Michaela J. Foxa, gdyż choroba Parkinsona nie pozwoliła aktorowi na pełne zaangażowanie się w proces produkcji.

Obecność 72-letniego Lloyda, dobrego ducha Powrotu do przyszłości, z pewnością pomoże twórcom przyłożyć się do pracy. Liczę osobiście na to, że gra nie tylko spełni oczekiwania fanów obrazu (w tym mnie), ale także będzie w stanie zaoferować coś ciekawego dla osób nie do końca zainteresowanych tematem. O tym, czy im się udało, przekonamy się pod koniec bieżącego roku.

Back to the Future (PC, X360, PS3, Wii)autorstwa Telltale Games zostanie podzielone na pięć epizodów, wpisując się w koncepcję przyjętą przez firmę wraz z przygodami zwariowanych detektywów Sam i Maksa. Warto przy tym odnotować, że nad poprawnym przeniesieniem warstwy fabularnej do gry czuwać będzie Bob Gale, jeden z autorów scenariusza do kolejnych odsłon kultowej trylogii.

Więcej szczegółów na temat Back to the Future poznamy w przeciągu dwóch kolejnych dni, gdyż gra ma być jednym z głównych tematów podjętych przez Telltale Games w trakcie imprezy PAX 2010.

Jiker
1 września 2010 - 23:54
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
02.09.2010 04:10
CTSG
CTSG
16
Pretorianin

O! Bardzo mnie ucieszyles ta informacja. Ostatnio obserwuje jakies powrotne zainteresowanie tematem Back to the Future. Mialem nadzieje, ze wiaze sie to z planami na nowy film z tej serii, ale gra... gra tez moze byc. :] Martwi mnie jedynie fakt, ze Telltale Games ma byc developerem. Nie mam dobrej opinii o tym studiu. Widzialem na screenach, filmikach i recenzjach ich najwieksza do tej pory produkcje, czyli serie gier Sam & Max, bazujacej na kreskowce. Wyglada mi to na gniot bazujacy na popularnosci bohaterow. Pozostaje czekac na pierwsze zapowiedzi i liczyc na to, ze Telltale Games nie zmarnuje potencjalu tej produkcji i czasu Lloyd'a. ;]

02.09.2010 08:19
odpowiedz
Likfidator
119
Senator

CTSG--> TellTale Games robi naprawdę świetne gry. Chociaż nie każdy musi lubić przygodówki Point&Click. Dlatego BTTF w ich wykonaniu nie będzie się różnił zbytnio od Sam&Maxa, bo po co zmieniać coś co sprawdza się bardzo dobrze?

02.09.2010 08:35
CTSG
odpowiedz
CTSG
16
Pretorianin

@Likfidator: Nie gralem w zadna czesc serii, wiec nie jestem w stanie ocenic gameplay'a. Niestety po screenshotach i filmikach widze, ze jakosc animacji i modeli jest raczej marna... A gry typu point'n'click bardzo lubie, wiec nie w moich preferencjach tkwi problem.

02.09.2010 09:04
odpowiedz
Likfidator
119
Senator

CTSG--> Mi grafika nie przeszkadzała, byłem tylko zdziwiony, dlaczego ma tak wysokie wymagania! To co pokazał S&M1 powinno śmigać na Riva TNT 1, a nie mulić się na karcie, która odpala Obliviona w 20 fps przy niskich detalach.