Klasyczna strzelanka Radiant Silvergun powróci na Xbox LIVE - Hed - 24 września 2010

Klasyczna strzelanka Radiant Silvergun powróci na Xbox LIVE

Fani klasycznych strzelanek mają nowy powód do radości – firmy Microsoft i Treasure zamierzają wydać grę Radiant Silvergun na łamach Xbox LIVE Arcade. Twórcy charakterystycznej Ikarugi chcą podrasować kultową produkcję z konsoli Sega Saturn i wzbogacić ją o kilka ciekawych dodatków, w tym chociażby tryb kooperacji online.

Radiant Silvergun pojawi się na Xboksie 360 w przyszłym roku i będzie kolejnym odświeżonym dziełem studia Treasure. W 2008 roku deweloper wydał na konsoli Microsoftu wspomnianą strzelankę Ikaruga (znaną z salonów gier i Dreamcasta), która w ulepszonej wersji zebrała bardzo wysokie oceny recenzentów (87/100 w serwisie Metacritic).

 

Dobre przyjęcie Ikaruga zawdzięcza między innymi licznym dodatkom - między innymi grafice HD, osiągnięciom i rozgrywce online. Nic dziwnego, że twórcy poświęcają sporo czasu  na wzbogacenie Radiant Silvergun o podobne ciekawostki. Dzięki temu otrzymamy tryb kooperacji przez Xbox LIVE, możliwość nagrywania powtórek oraz sekretne nawiązanie do Ikarugi.

Pierwotna wersja Radiant Silvergun pojawiła się w 1998 roku w japońskich salonach gier a później została przeniesiona na konsolę Sega Saturn. W grze kierujemy statkiem wyposażonym w kilka typów uzbrojenia, które można ulepszać za punkty. Największą ich ilość gwarantowało niszczenie przeciwników w kolorystycznych konfiguracjach i eliminowanie potężnych bossów.

Hed
24 września 2010 - 14:40