Zniszcz stronę www grając w Asteroids - Olek - 30 września 2010

Zniszcz stronę www grając w Asteroids

Znużony zbyt długim tekstem, zirytowany natrętną reklamą, a może zmęczony przewijaniem obrazków na stronie www? Teraz jest na to sposób. Niechciane treści można rozbić w kolorowy pył niczym w grze Asteroids. Wystarczy wykorzystać prosty skrypt napisany przez Erika Rothoffa.

Jak to się robi? Sposób instalacji jest banalnie prosty. Trzeba odwiedzić stworzoną przez autora stronę, na której znajduje się odsyłacz do skryptu. Teraz wystarczy skopiować go do zakładek przeglądarki (w FF jest to opcja "Bookmark This Link").

Następnie przeglądając jakąkolwiek witrynę napisaną w HTML można na niej uruchomić skrypt z zakładki. W efekcie na ekranie pojawi się niewielki trójkąt, który wyglądem przypomina bohaterski stateczek kosmiczny z Asteroids. Sterowanie jego lotem odbywa się za pomocą strzałek. Wystrzał następuje po naciśnięciu spacji. Jeżeli pocisk trafi w jakiś element na stronie ten znika wśród kolorowych iskierek. Można także sprawdzić, które fragmenty witryny da się unicestwić wciskając klawisz B. Wyjście z gry następuje po naciśnięciu przycisku myszy w dowolnym miejscu ekranu.

Niezły sposób na zabicie kilku minut nudy... auć, nie strzelać!

Olek
30 września 2010 - 10:45