Horoskop Gracza 2013 - Olek - 4 stycznia 2013

Horoskop Gracza 2013

Z horoskopami jest tak, że oficjalnie nikt w nie wierzy, ale prawie każdy przyjamniej rzuci okiem. Z myślą o tych, którzy po ostatnich promocjach na Steamie nie mają już kasy, by sms-ować do wróża Macieja, gwiazdy uchylają rąbka tajemnicy o tym, co czeka nas w 2013 roku.

Koziorożec (22.12 - 19.1)

Twoja ambicja i gry z modelem biznesowym free-to-play to wyjątkowo ryzykowne połączenie. Ostrożnie korzystaj więc z wszelkiego rodzaju mikropłatności, a może nawet w 2013 roku skup się wyłącznie na pełnopłatnych produkcjach. Jesienią daj szansę szczęściu, a los uśmiechnie się do Ciebie. Bardzo prawdopodobne, że zgarniesz cenną nagrodę w jednym z konkursów na GOL-u.

Twórca gier spod znaku Koziorożca: Ron Gilbert (Maniac Mansion, DeathSpank)

Wodnik (20.1 - 18.2)

Twoja pomysłowość i niezależność zostaną zauważone. Po wakacjach spodziewaj się ciekawej propozycji związanej z branżą gier. Kokosów na tym nie zbijesz, ale udział w tego typu przedsięwzięciu będzie dobrze wyglądać w CV. Uważaj na to, komu pożyczasz gry i sprzęt do grania. Niektóre osoby w Twoim otoczeniu mają zbyt swobodny stosunek do kwestii cudzej własności.

Twórca gier spod znaku Wodnika: Jane Jensen (seria Gabriel Knight)

Ryby (19.2 – 20.3)

Życzliwość i ofiarność wobec innych to wspaniałe cechy Twojego charakteru, ale udostępnianie hasła do konta w grze nie jest dobrym pomysłem i lepiej zastanów się dwa razy, zanim obdarzysz kogoś tak dużym kredytem zaufania. W tym roku nie inwestuj przesadnie dużych pieniędzy w sprzęt do grania. Ktoś będzie chciał sprawić Ci w ten sposób radość, więc spodziewaj się atrakcyjnego prezentu (może nowa konsola?).

Twórca gier spod znaku Ryb: Sid Meier (seria Civilization)

Baran (21.3 – 19.4)

Byki marzące o władzy będą miały sposobność, by sięgnąć po przywództwo w cieszącym się dużym uznaniem klanu. Pamiętaj jednak, że funkcja ta wiąże się z odpowiedzialnością i troską o kompanów. W przeciwnym razie łatwo można zrazić do siebie innych graczy. Uważaj też na czerwcowe burze i lepiej zawczasu zainwestuj w odpowiednie zabezpieczenia, bo na spalonym zasilaczu się nie skończy.

Twórca gier spod znaku Barana: Michel Ancel (Beyond Good & Evil, seria Rayman)

Byk (20.4-22.5)

Konsekwencja i upór przydają się także w graniu. Pamiętaj jednak, że zmiany mogą przynieść sporo korzyści. 2013 rok to dla Byków dobry czas, by spróbować poszerzyć swoje horyzonty i dać szansę nowej platformie sprzętowej. Uważaj też na zdrowie, zwłaszcza w trzecim kwartale. W „realu” masz tylko jedno życie i niełatwo zdobyć kolejne.

Twórca gier spod znaku Byka: Peter Molyneux (Populous, Syndicate, seria Fable)

Bliźnięta (23.5 – 21.6)

Nieco więcej wolnego czasu, jakim będziesz dysponować w 2013 roku, to świetna okazja, by ukończyć kilka zarzuconych gier. Staraj się jednak nie zapominać o obowiązkach. W przeciwnym razie w połowie roku posypią się na Twoją głowę problemy, a o graniu dla przyjemności będziesz mógł zapomnieć na długie tygodnie.

Twórca gier spod znaku Bliźniąt: Chris Roberts (Wing Commander, Freelancer)

Rak (22.6 – 22.7)

Nie musisz stać w cieniu. W tym roku masz szansę być duszą towarzystwa np. jako gospodarz party games. Wiosną zaproś znajomych na wspólną imprezę z graniem. Zobaczysz, że wszyscy będą się świetnie bawić, a Twoje przyjęcia na długo zapadną w pamięć. Ogranicz ilość zjadanych słodyczy. Zaoszczędzonych pieniędzy w sam raz wystarczy na sierpniowy wypad do Kolonii i bilet wstępu na gamescom.

Twórca gier spod znaku Raka: Richard Garriott (seria Ultima)

Lew (23.7 – 23.8)

Odwaga, czasami na granicy z brawurą, sprawią, że Twoi rywale w grach będą pod wielkim wrażeniem. Staraj się jednak wyraźnie odróżniać świat realny i wirtualny. Latem uważaj zwłaszcza na drodze. Popisy za kółkiem zdecydowanie pozostaw w sferze gier. Panowie z drogówki nie należą bowiem do fanów serii Need for Speed, a bicie rekordów w ilości punktów karnych nie jest dobrym pomysłem.

Twórca gier spod znaku Lwa: John D. Carmack (Doom, Quake, Rage)

Panna (24.8 – 22.9)

Weź pod uwagę, że nie wszyscy gracze obdarzeni zostali wyrafinowanym gustem i wielu zamiast poświęcić czas czemuś ambitnemu, woli „popykać” w nowe Call of Duty. Twoje uwagi są jednak zazwyczaj trafne i świetnie sformułowane. Może warto pomyśleć o własnym blogu związanym z grami wideo? W tym roku gwiazdy są Ci wyjątkowo przychylne. Jeśli tylko się przyłożysz, bardzo szybko zyskasz spory rozgłos, a nawet stałe źródło dochodu.

Twórca gier spod znaku Panny: Hideo Kojima (seria Metal Gear Solid)

Waga (23.9 – 22.10)

W tym roku zawrzesz kilka ciekawych znajomości za pośrednictwem narzędzi społecznościowych popularnej platformy dla graczy. Samotne Wagi mogą nawet znaleźć w ten sposób kogoś na stałe, o ile rzecz jasna dobrze to rozegrają. Popracuj także nad kondycją fizyczną. Zamiast nowej odsłony serii FIFA kup porządną piłkę. Twoje serce i kumple z podwórka będą Ci wdzięczni.

Twórca gier spod znaku Wagi: Warren Spector (Deus Ex, Epic Mickey)

Skorpion (23.10 – 21.11)

Poświęć więcej czasu na szlifowanie swoich umiejętności w ulubionych grach. Latem pojawi się okazja, by zaistnieć w świecie e-sportu. Przy odrobinie szczęścia możesz zwrócić na siebie uwagę zawodowców. Pod koniec roku ktoś ze znajomych będzie miał poważne problemy z nielegalnymi plikami na dysku. Aby nie stały się one także Twoim udziałem, lepiej zawczasu pozbądź się wszystkich „prawie” legalnych filmów, utworów muzycznych i gier.

Twórca gier spod znaku Skorpiona: John Romero (Wolfenstein 3D, Daikatana)

Strzelec (22.11-21.12)

Pamiętasz swoje marzenia z dzieciństwa? W drugiej połowie roku pojawi się szansa, by spełnić jedno z nich za pośrednictwem platformy finansowania społecznościowego (np. Kickstarter). Nie bądź skąpy, na marzeniach się nie oszczędza. Koniecznie zbadaj w tym roku wzrok. Nocki zarywane na graniu robią swoje, a zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać niż leczyć.

Twórca gier spod znaku Strzelca: Brian Fargo (Bard's Tale, Wasteland)

Olek
4 stycznia 2013 - 00:26