JakaToGra? #9 - rebusy z tytułami gier - Olek - 15 marca 2012

JakaToGra? #9 - rebusy z tytułami gier

Dla wytrawnych szaradzistów (i nie tylko) kolejna odsłona cyklu JakaToGra?, a w niej tradycyjnie cztery rebusy z ukrytymi tytułami gier do odgadnięcia. Sprawdźcie swoją wiedzę i rozruszajcie szare komórki!

Po poprzednim, podwójnym odcinku, wracamy do starej formuły, czyli czterech rebusów w cotygodniowej odsłonie zabawy JakaToGra?. Sądzę, że nie sprawią Wam one większych problemów. Pamiętajcie jednak o możliwych odstępstwach w pisowni i wymowie (zwłaszcza angielskiej!). Tradycyjnie już, jeśli możecie, to "ospojlerujcie" odpowiedzi w komentarzach, aby nie psuć zabawy innym. Powodzenia!

2)

3)

4)


Pora na rozwiązanie zagadek z poprzedniego odcinka. Ponownie wykazaliście się refleksem i dużą wiedzą. W większości przypadków przedstawiliście także właściwy tok rozumowania, ale dla porządku pora na "oficjalne" wyjaśnienia.

1)

Planescape Torment - plan + poster z filmu "Escape From Alcatraz" + fragment toru wyścigowego + męt spod budki z piwem (chodziło o wymowę - ment).

2)

Prince of Persia - portret Mirzy Abdula Hassana (mirza to odpowiednik księcia w niektórych krajach muzułmańskich) + flaga Iranu, czyli dawnej Persji.

3)

Binary Domain - kod binarny + dom + francuski region Ain.

4)

Rayman Origins - Ray Charles (muzyk) + ciężarówka marki Man + drzewo genealogiczne (z ang. origin to rodowód/pochodzenie).

5)

Heavy Rain - sztanga (ciężka, czyli heavy) + intensywny deszcz (rain)

6)

King Arthur - Elvis Presley (dla fanów po prostu "King") + bohater filmu Arthur and the Invisibles (Artur i Minimki).

7)

From Dust - Erich Fromm (psycholog) + roztocza żerujące na kurzu (z ang. dust).

8)

Portal - port USB + słynny Al Bundy

Gratulacje dla wszystkich, którym udało się rozwiązać zagadki!

Olek
15 marca 2012 - 12:05