Na wzór i podobieństwo – sprawdź jak naprawdę wyglądają bohaterowie gier - Olek - 2 października 2010

Na wzór i podobieństwo – sprawdź jak naprawdę wyglądają bohaterowie gier

Podobno w niedalekiej przyszłości granica pomiędzy jakością obrazu w filmach i w grach wideo zaniknie, a graczom (tudzież widzom) trudno będzie odróżnić prawdziwych i wirtualnych aktorów. Na razie nie jest to specjalnie trudne, choć coraz częściej bohaterowie gier wzorowani są na żywych osobach. Co więcej, sporo aktorów czy modeli zaistniało właśnie dzięki użyczeniu swojego wyglądu i/lub głosu...

Hideo Kojima ma słabość do jedzenia i pięknych kobiet. Te ostatnie widać chociażby w Metal Gear Solid: Guns of the Patriots. Wygląd czterech piękności w grze wzorowany był na aktorkach i modelkach.

Crying Beauty to w rzeczywistości Mieko Rye. Modelka wcześniej znana była głównie z pozowania w strojach kąpielowych i zdjęć w magazynach dla panów.

Lyndall Jarvis uznawana jest za jedną z najpiękniejszych kobiet Afryki. W MGS: Guns of the Patriots użyczyła ona wyglądu postaci Laughing Beauty.

38-letnia Scarlett Chorvat, czyli Screaming Beauty, ma na koncie rolę m.in. w serialu Lost. Aktorka posiada słowiańskie korzenie, bo urodziła się na Słowacji.

Wśród rodaczek Hideo Kojimy, które wpadły w oko twórcy serii Metal Gear Solid jest Yumi Kikuchi. Raging Beauty to chyba najładniej odwzorowana postać w Guns of the Patriots.

Żeby uniknąć posądzeń o seksizm pora przyjrzeć się kilku męskim postaciom w grach i ich całkiem realnym "sobowtórom"...

Ilkka Villi to fiński dziennikarz radiowy, pisarz, a od jakiegoś czasu także aktor. Pewnie niewiele osób kojarzyłoby go, gdyby nie gra studia Remedy Entertainment. Ilkka znany jest graczom jako Alan Wake.

Były amerykański futbolista (nie mylić z piłkarzem) Lester Speight stał się modelem dla Augustusa Cole'a – bohatera serii Gears of War. Postać w grze nie tylko wygląda jak on, ale też mówi jego głosem.

Norman Jayden, agent FBI z gry Heavy Rain, ma swojego protoplastę w osobie Leona Ockendena. 32-letni brytyjski aktor wystąpił w kilkunastu telewizyjnych i kilku kinowych filmach – bez większych sukcesów. Wystarczyło jednak "zagrać" w Heavy Rain, by zostać zauważonym.

Podobnie rzecz ma się z Samem Douglasem. Aktor z ponad 25-letnim stażem przed kamerą ma na koncie role w takich filmach jak Batman, Mission Impossible czy Piąty Element. Najbardziej kojarzony jest jednak z postacią detektywa Scotta Shelby'ego z Heavy Rain.

Kolejny przykład – Pascal Langley. Kariera młodego brytyjskiego aktora nabrała tempa dopiero po tym, jak użyczył wyglądu i głosu Ethanowi Marsowi z Heavy Rain.

Samuel Witwer wystąpił m.in. w serialach JAG, Battlestar Galactica, Star Trek i Dexter, choć pewnie niewielu widzów zdołało zapamiętać jego twarz. Co innego z graczami Star Wars: The Force Unleashed.

Wiemy już, że w ekranizacji gry Mass Effect w rolę komandora Sheparda wcieli się gwiazdor serialu Lost - Matthew Fox. Fani aktora podkreślają podobieństwo do bohatera dzieła studia BioWare. Naprawdę jednak Shepard ma wygląd holenderskiego modela Marka Vanderloo.

Na koniec jeszcze jedna twarz znana fanom gry Mass Effect. Jak wyglądałaby australijska aktorka polskiego pochodzenia Yvonne Strahovski, gdyby przefarbowała włosy na kolor czarny? Odpowiedź jest prosta – jak Miranda Lawson, której użyczyła też głosu.

Olek
2 października 2010 - 19:03