JakaToGra? #10 - sprawdź czy odgadniesz tytuły gier w rebusach - Olek - 22 marca 2012

JakaToGra? #10 - sprawdź czy odgadniesz tytuły gier w rebusach

W 10-tym odcinku cyklu JakaToGra? czeka na Was kolejna porcja rebusów, w których ukryte są tytuły gier wideo. Pora także na krótkie podsumowanie dotychczasowej zabawy i mały sondaż opinii.

10-ty odcinek cyklu JakaToGra? to jeszcze żaden jubileusz, szampan i tort będą jak dobijemy setnego, ale pora na krótkie podsumowanie. Przez 10 tygodni (z jednym wyjątkiem) męczyłem Was 40 rebusami. Tylko jeden - FIFA 12, najwyraźniej zbyt odjechany, pozostał bez rozwiązania. To chyba dobrze, bo nie po to wymyślam zagadki, żeby samemu na nie odpowiadać ;-)

W każdym razie podziwiam Waszą wiedzę, dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie oraz obiecuję, że będzie więcej i lepiej. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące dalszego rozwoju cyklu JakaToGra? to zachęcam do dzielenia się nimi w komentarzach.

Tradycyjnie już proszę też o "ospojlerowanie" odpowiedzi na zagadki, aby inni również mieli szansę rozruszać szare komórki.

2)

3)

4) Tym razem coś bardziej pokrętnego ;-)


Czas na wyjaśnienie zagadek z ubiegłego tygodnia. Wszystkie odgadliście prawidłowo, przy czym największym zaangażowaniem wykazał się Darth Mario - brawo!

1)

Alice: Madness Returns - zespół Alice in Chains + szaleństwo (madness) Jacka Nicholsona w filmie "Lśnienie" + symbol recyklingu, czyli powrotnego (return) wykorzystania materiałów.

2)

Left 4 Dead - skręt w lewo (left) + Henry Ford* + budynek Nintendo EAD (*w tym haśle była zmyłka - angielska wymowa liczebnika "4" jest taka sama jak przyimka "for")

3)

Angry Birds - co tu wyjaśniać, ptaki (birds) są i do tego wściekłe (angry), jak to u Hitchcocka.

4)

Uncharted 2: Among Thieves - korpus misji wojskowej Narodów Zjednoczonych (oznaczenie UN) + chart afgański (rasa psa) + Ed (bohater kreskówki) + skazańcy (among thieves - pośród złodziei)

Gratulacje dla wszystkich, którym udało się rozwiązać zagadki!

Olek
22 marca 2012 - 20:50

Co zmieniłbyś w cyklu JakaToGra?

Jest ok, oby tak dalej. 16,7 %

Autora (weź się chłopie za jakąś uczciwą robotę). 12,5 %

Przydałoby się więcej zagadek. 1,4 %

Rebusy mogłyby być trudniejsze. 4,2 %

Grafiki wymagają poprawy. 1,4 %

Zenek, powiedz "ogórek" - Ogójek. Zenek, a powiedz "rebus"... 63,9 %