Twórcy programu „Top Gear” i serii Forza Motorsport nawiązali współpracę - Olek - 30 września 2010

Twórcy programu „Top Gear” i serii Forza Motorsport nawiązali współpracę

Co łączy popularny program brytyjskiej telewizji BBC i jedną z najlepszych gier wyścigowych dostępnych na konsolę Xbox 360? Miłość do szybkich samochodów, motoryzacyjna pasja i umowa, która obejmować ma działania promocyjne obu marek.

W jednym z odcinków siódmego sezonu „Top Gear” gwiazdor programu – Jeremy Clarkson porównywał swoje umiejętności prowadzenia Hondy NXS na prawdziwym torze Laguna Seca i w grze wideo. Tyle że była to Gran Turismo 4. Czy w kolejnych sezonach możemy spodziewać się podobnych prób z wykorzystaniem gier z serii Forza?

To całkiem prawdopodobne. Przedstawiciele Microsoftu podkreślają bowiem, że umowa o współpracy z telewizją BBC dotyczyć ma działań promocyjnych obu marek. Początkowo to jednak twórcy Forza Motorsport zamierzają skupić się na implementacji elementów znanych z programu „Top Gear”.

Już za miesiąc (29 października) ukaże się specjalna edycja gry – Forza Motorsport 3 Ultimate Collection, która zawierać będzie m.in. pakiet Stig’s Garage Car Pack. Dzięki niemu gracze będą mieli okazję zasiąść za kierownicami takich samochodów jak The Koenigsegg CCX, LEXUS LFA oraz Mercedes Benz SLS-AMG. Dodatkowo nabywcy gry otrzymają dostęp do 90 minut specjalnie przygotowanych materiałów z „Top Gear”.

Co ciekawe, konkurencja także zamierza wykorzystać popularność brytyjskiego programu motoryzacyjnego. Zgodnie z informacjami ujawnionymi na targach Tokyo Game Show w Gran Turismo 5 znajdzie się tryb zabawy The Stig Challenges, a gracze sprawdzą się m.in. na testowym torze „Top Gear”.

Olek
30 września 2010 - 17:02