Epic Games zapowiada beta testy Gears of War 3 - Jiker - 7 października 2010

Epic Games zapowiada beta testy Gears of War 3

A konkretnie - beta trybu multiplayer Gears of War 3, której upublicznienie zostało właśnie zapowiedziane na 2011 rok (być może jego początek).

Co by nie było - będzie hardkor.

Czy wczesny termin jej upublicznienia oznacza długi okres trwania testów?

Ciężko powiedzieć, bo przecież niezbadane są ścieżki deweloperów. Jedno jest jednak pewne - wsparcie ze strony uczestników bety, które w przypadku Gears of War 3 z pewnością będzie olbrzymie (wszak to obecnie jedna z najbardziej oczekiwanych gier na Xboksa 360, a przy okazji potężny exclusive), zostanie należycie odnotowane przez Cliffa Bleszinskiego i spółkę. Możemy się więc spodziewać, że każda osoba, która wyrazi swoje obawy co do kierunku, w jakim zmierza multiplayer najnowszych przygód Marcusa Feniksa, zostanie wysłuchana, a jej sugestie być może czekać będzie wdrożenie do gry. Nie żeby to było coś specjalnego, ale dobrze wiedzieć, że wielcy tego świata gier są tak mile nastawieni.

Co znajdzie się w becie?

Tu kwestia też pozostaje otwarta. Osobiście obstawiam większość nowych trybów, które jeśli nie zostaną udostępnione w jednym rzucie, to pewnie będą odblokowywane miarowo, w miarę postępów i poprawnego działania GoW 3 samych w sobie. Obstawiam, że wszyscy liczycie na grywalne Beast - odwrócona Horda faktycznie zapowiada się fenomenalnie :).

Na 100% pewne jest to, że beta będzie działać na dedykowanym serwerach. Sprawą otwartą pozostaje zatem to, czy pełna wersja GoW 3 także.  Gracze będą się dodatkowo łączyć przed grą, jak w Halo i dopiero wówczas wybierać tryb rozgrywki. W niepamięć odejdzie zatem niewygodny mechanizm znany z poprzednich części.

Czasu na wdrożenie poprawek związanych z betą studio Epic Games będzie miało zresztą co niemiara. W końcu nowe Girsy, które zamkną trylogię i wreszcie (oby!) odpowiedzią na wszystkie pytania, w tym te trudne, trafią do sprzedaży nie w kwietniu 2011 roku, a dopiero pod koniec przyszłego roku. Chodzą słuchy, że producenci przerazili się konkurencji w postaci Duke Nukem Forever ;-).

Ps. W Sieci pojawiły się również zapowiedzi trybu multiplayer z Gears of War 3. Nie znalazło się w nim jednak nic, o czym byśmy nie wiedzieli wcześniej. Dlatego też polecamy Wam nadrobić ewentualne zaległości poprzez przeczytanie naszych starszych informacji i tekstów o GoW 3:

Jiker
7 października 2010 - 17:39