Szczecin GameShow 2010 – nie samymi grami człowiek żyje - Olek - 5 listopada 2010

Szczecin GameShow 2010 – nie samymi grami człowiek żyje

Za kilkanaście godzin rozpocznie się szczeciński GameShow. Impreza aspiruje do miana najważniejszych branżowych targów w Polsce, więc trudno się dziwić, że oczekiwania wobec organizatorów i wystawców są stosunkowo wysokie. Pozycja Electronic Entertainment Expo czy Gamescomu pozostaje niezagrożona, ale patrząc na plan stoisk i listę zapowiadanych atrakcji, nie wygląda to źle. Graczom, którzy wybierają się na GameShow warto polecić, by w przerwie pomiędzy kolejnymi turniejami, pokazami czy grami, zaglądali także do sektora konferencyjnego. Tytuły prelekcji wydają się co najmniej interesujące.

Konferencje towarzyszące Szczecin GameShow 2010 rozpoczną się w sobotę o godzinie 11.00. Na pierwszy ogień pójdzie temat piractwa - „Co można a czego nie, piractwo w sieci czyli kradzież własności intelektualnej”. Udział zapowiedzieli m.in. funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji, wydawcy i dystrybutorzy oprogramowania, prawnicy z kancelarii Interpares, przedstawiciel firmy G Data Software zajmującej się produkcją zabezpieczeń antypirackich oraz Krzysztof Jacek Szklarski, właściciel popularnego serwisu z tekstami dialogowymi do zagranicznych filmów. Ten ostatni ma zamiar poinstruować uczestników konferencji „Jak będąc legalnym posiadaczem jednej gry, stać się za kilka jedynie złotych legalnym graczem gier kilkuset”.

Tego samego dnia po godzinie 15.00 odbędzie się również panel „PEGI: Wpływ gier wideo i środowiska komputerowego na rozwój młodego człowieka, szanse i zagrożenia wynikające z użytkowania gier i programów edukacyjnych”. Głos zabiorą m.in. specjalista od oznaczeń PEGI, psycholog oraz przedstawiciel firmy produkującej i wydającej gry edukacyjne.

Plan sytuacyjny, czyli co gdzie znaleźć na Szczecin GameShow 2010

Tematem niedzielnej konferencji będzie GameDev. Podczas panelu omówione zostaną korzenie GameDevu i wpływ na obecną kulturę. Wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiedzą o roli gier w edukacji. Piotr Gnys pokaże proces tworzenia gier w Game Makerze, a Tomasz Kaczmarek wygłosi wykład o multiplatformości, szybkości produkcji oraz myśli twórczej w pracach nad grami.

Dla zainteresowanych jeszcze krótka informacja o biletach na GameShow. Koszt jednodniowej wejściówki to 10 zł. Grupy zorganizowane (powyżej 15 osób) mogą liczyć na 20% zniżki. Dzieci do lat 5 wchodzą za darmo. Opłata za parking wynosi 5 zł. Bilety sprzedawane będą w kasie przy wejściu na teren Międzynarodowych Targów Szczecińskich.

Olek
5 listopada 2010 - 18:55