Mass Effect 2: Overlord. Werdykt - daje radę. - Łosiu - 4 stycznia 2011

Mass Effect 2: Overlord. Werdykt - daje radę.

Łosiu ocenia: Mass Effect 2: Overlord
78

Przebrnęliśmy razem przez dwa słabsze DLC do drugiego Mass Effecta, pozostały już tylko te naprawdę warte zainteresowania. Dzisiaj na tapecie mamy Overlord.

NA PLUS:

  • Bardzo fajny duży quest (podzielony na kilka pomniejszych zadań), zarówno gameplay'owo jak i fabularnie.
  • Akcja składa się zarówno z elementów, w których zapylamy drużyną różnymi korytarzami, jak i takich gdzie możemy wykazać się zręcznym sterowaniem poduszkowcem znanym z dodatku Firewalker.
  • W sumie fajne projekty poziomów obu wyżej wymienionych typów – gra się naprawdę przyjemnie i bez nudy. Ba, jest nawet mały fragment a la Tron (no mniej więcej :).  
  • Bardzo klimatyczny i w zasadzie przekonujący. Zero jakiejś tam bajery o złych co ich trzeba zabić. Badasz kompleks badawczy, nad którym władze przejęło pewne AI, a w miarę postępów odkrywasz, że wszystko nie jest tak do końca oczywiste jak się wydawało.
  • No i jest wybór moralny, tak typowy dla BioWare.

NA MINUS:

  • Zero nowych postaci dla drużyny naszego PRO EPIC MASTER Herosa.
  • To w zasadzie fajny i rozbudowany quest poboczny – nie ma żadnego wpływu na główny wątek fabularny gry i jej bohaterów.
  • Mógłby być ciut dłuższy. Choć w sumie 1,5-2h to AŻ połowa nowego Call of Duty :) 
Warto skopać tyłek Sztucznej Inteligencji!
Łosiu
4 stycznia 2011 - 19:12
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
05.01.2011 12:16
Mepha
Mepha
71
Mhroczny Pogromca

Będę się musiał wziąć przed premierą "trójki" za ponowne przejście 1 i 2 wraz z DLC ;]

05.01.2011 12:16
przeszczep21
odpowiedz
przeszczep21
22
Pretorianin

Moim zdaniem to DLC warte uwagi. PS. Zrób reckę "Lair of the Shadow Broker"

05.01.2011 12:56
raziel88ck
😊
odpowiedz
raziel88ck
155
Reaver is the Key!

Łosiu - na ile oceniłbyś Normandy Crash Site oraz Zaeed - The Price of Revenge? Jeśli możesz napisz w komentarzu odpowiedzi.

Ovelord - W gruncie rzeczy relacja długości i grywalności do ceny, muszę przyznać, że to DLC wypada dobrze. W przeliczeniu na naszą walutę wychodzi na to, że za 21zł. otrzymujemy 90 minut dobrej zabawy. Ponadto w Overlord wykonujemy kilka różnych misji, w których mamy na początku zniszczyć ogromną antenę satelitarną, następnie krążymy po ładnych terenach pojazdem znanym z innego contentu - Firewalker, by na końcu w klimatach podobnych do BioShock'a znaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania. Generalnie zgadzam się ze wszystkim co wypisał Łosiu, więc nie będę tego powtarzał.

05.01.2011 12:57
Radanos
odpowiedz
Radanos
94
Tytanowy Janusz

Przeszedłem ME2 bez tego DLC. ;p

05.01.2011 13:00
odpowiedz
Llordus
200
exile

Fragmenty misji z wykorzystaniem pojazdu to w plusach? Przecież ten pojazd jest tak niedorobiony, że - cytując "klasyka" - "powinni tego zabronić".
Wszelkie misje z poduszkowcem w roli głównej to badziew jakich mało :/ W porównaniu do tego poduszkowca, Mako z pierwszej części gry to po prostu ideał.

06.01.2011 09:52
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
228
German quality

GRYOnline.plNewsroom

raziel88ck - oba DLC o jakich wspominasz były w zasadzie integralną częścią gry w momencie kiedy wyszła. A to było już taaaak dawno, że musiałbym pograć od nowa żeby nie popełnić jakiejś gafy w tekście. Z tego co pamiętam, że to Normandy Crash Site to zwykła lokacja z rozbitą Normandią gdzie szukasz niezbędników załogi i jakichś tam pozostałości - nic specjalnego. A quest z aeedem to coś pokroju Katsumi, na statku koleś nie ma nic do zaoferowania, a w terenie to bodaj 1 misja z atakiem na jakaś fabrykę czy coś w tym guście, gdzie masz 1 wybór moralny - ocalić ciemiężonych pracowników i dać uciec adwersarzowi Zaeeda lub na odwrót. Chyba tyle :D

06.01.2011 10:31
👍
odpowiedz
zanonimizowany472379
49
Senator

Jak dla mnie mogliby wrzucić wszystkie DLC do jednego pudełka. Kupiłbym. Dystrybucji elektronicznej się boję.

W porównaniu do tego poduszkowca, Mako z pierwszej części gry to po prostu ideał.
Mako z jedynki to był koszmar, ale przynajmniej wjeżdżał na niemal pionowe ściany :).

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze