Prototypy Nintendo 3DS - Jiker - 31 stycznia 2011

Prototypy Nintendo 3DS

Saturo Iwata miewa czasami różne kaprysy. Ot, choćby w ten weekend, kiedy to wydobył na światło dzienne prototypy 3DS-a. Choć nie odbiegają one projektowo od ostatecznej wersji, to z pewnością dla każdego fana Nintendo stanowić będą nie lada gratkę.

Pierwszy z nich jest typowo minimalistycznym modelem, stanowiącym bazę dla kolejnych wersji. Prezentuje się przy tym bardzo futurystycznie, ipodowo i po prostu ładnie.  Co ciekawe, konsola nie generowała w tamtym czasie obrazu w technologii 3D. Kolejna wersja jest już nieco "przekombinowana" ;-) i przypomina w sporym stopniu DS-a. Zwróćcie uwagę na wyciągalnego d-pada i analoga. W ten sposób Nintendo chciało dać testerom możliwość wybrania możliwie optymalnego rozwiązania w kwestii ich rozstawienia.

Prezentacja prototypów była jednym z tematów dłużej rozmowy pomiędzy Saturo Iwatą, a innymi przedstawicielami Nintendo, w tym projektantami konsoli Kenichi Sugino i Ryuji Umezu, a także producentem Hideki Konno. Szczerze polecam jej lekturę :-). A na koniec mała ankieta:

Jiker
31 stycznia 2011 - 14:06

Zamierzasz kupić Nintendo 3DS?

Tak, zdecydowanie. 20 %

Nie, czekam na NGP. 20 %

Nie gram na konsolach przenośnych. 30,9 %

Nie podjąłem jeszcze ostatecznej dezycji. 29,1 %