Black Ops - Escalation: przegląd map - kwiść - 10 maja 2011

Black Ops - Escalation: przegląd map

Podczas, gdy w Polsce świętowaliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, na Xbox Live Marketplace ukazało się drugie DLC do Call of Duty: Black Ops zatytułowane Escalation. Dodatek ten zawiera cztery zupełnie nowe mapy przeznaczone do rozgrywki sieciowej oraz jedną misję zombie, w której zadaniem gracza jest pokonaniem razem z przyjaciółmi potężnej armii nieumarłych. Jak prezentują się poszczególne elementy dodatku? Sprawdźmy.

Pierwsza nowa mapa nazywa się ZOO i jak łatwo się domyślić, jej akcja rozgrywa się na terenie ogrodu zoologicznego. Niestety podczas zabawy nie natkniemy się na żadne z dzikich zwierząt, gdyż jest to stary i opuszczony radziecki ośrodek, w którym wszystkie żywe istoty już dawno wymarły. Największą atrakcją tej mapy jest zniszczony tor jednoszynowej kolejki. Ciągnie się on nad niemal całym obszarem, dzięki czemu stojąc na nim gracz ma znakomity widok na większość pola walki. Mała ilość osłon sprawia jednak, że snajperzy nie będą mieli łatwego życia.

Kolejny mapka to Convoy. Udostępniony w niej obszar, to małe amerykańskie miasteczko, w którym wojskowy konwój wpadł w radziecką pułapkę. Miejsce zasadzki jest centralnym punktem mapy. Duży otwarty obszar przedziela dwie gęsto zabudowane części lokacji, w których walka odbywa się najczęściej na bardzo krótkim dystansie. Ciekawym elementem Convoy, jest stacja paliw. Gdy tylko ktoś zbliży się do tego budynku, odzywa się ostrzegawczy dzwonek informujący pozostałych graczy o niebezpieczeństwie.

Trzecia mapka to Hotel. Akcja rozgrywa się na dachu oraz wewnątrz kubańskiego hotelu, a obie części lokacji połączone zostały dwoma windami. To właśnie o przejęcie nad nimi kontroli toczy się walka. Lokacja pełna jest korytarzy umożliwiających oflankowanie wroga, a duży otwarty obszar na dachu budowli jest znakomitym polem do popisu dla snajperów. Pod względem wizualnym mapa prezentuje się świetnie. Podczas starć odwiedzimy m.in. kasyno, bar czy popływamy  w basenie.

 Zupełnie inny klimat ma Stockpile, gdzie akcja dzieje się na przedmieściach rosyjskiego miasta. Centralnym punktem lokacji jest magazyn, którego przejęcie daje dużo przewagę nad drużyną przeciwnika. Do wnętrza budynku prowadza tylko dwa duże wejścia, które mogą być zamykane przez graczy na pewien okres czasu. Będąc w środku można prowadzić ogień zza wielu wybitych okien, starając się nie wpuścić do magazynu żadnego z przeciwników. Należy jedynie uważać na nadlatujące granaty.

Ostatnim elementem Escalation jest nowa mapa zombie nazwana Call of the Dead. Jej zdecydowanie największą atrakcją są występujący w niej bohaterowie. Podczas rozgrywki gracze mogą wcielić się w jednego z czterech znanych aktorów. W dodatku występują: Sarah Michelle Gellar (Buffy: Postrach wampirów), Robert Englund (Freddy Krueger), Michael Rooker (The Walking Dead) oraz Danny Trejo (Maczeta). Jeszcze ciekawiej prezentuje się ich główny przeciwnik. Jest nim bowiem jeden z najbardziej znanych twórców filmów o zombie - George Romero. Akcja Call of the Dead rozgrywa się na Syberii, głównie na pokładzie zniszczonego radzieckiego okrętu, a zadaniem graczy jest zabijanie zombie i uciekanie przed szalonym nieumarłym reżyserem. Jest to zdecydowanie największa z dostępnych map z zombiakami i jednocześnie jedna z najciekawszych. Świetny humor i ciekawa mechanika rozgrywki gwarantuje dużo dobrej zabawy ze znajomymi.

Escalation to jeden z lepszych zestawów map jakich doczekała się seria Call of Duty. Lokacje zostały bardzo dobrze zaprojektowane i wprowadzają wiele ciekawych rozwiązań, z których większość z pewnością przypadnie fanom do gustu. Całość została dodatkowo wzbogacona o ciekawa mapę z zombie, w która warto zagrać chociażby dla samego widoku nieumarłego George'a Romero biegającego z potężną elektryczną pałką. Tytuł dostępny jest za 1200 punktów.

  

kwiść
10 maja 2011 - 01:15