Demolka w dżungli - Renegade Ops w akcji - Hed - 19 maja 2011

Demolka w dżungli - Renegade Ops w akcji

W sieci pojawił się zwiastun Renegade Ops, czyli nowej gry studia Avalanche, znanego ze świetnego Just Cause 2. Producent zamierza zabrać nas do dżungli i przypomnieć gatunek strzelanek w stylu Desert Strike. Jak doszło do powstania tego projektu i co w nim zobaczymy?

W Renegade Ops zasiądziemy za sterami wielu zróżnicowanych pojazdów, aby siać zniszczenie w misjach. Pomysł na grę powstał, gdy deweloper bawił się z Just Cause 2 i w ramach eksperymentu ustawił kamerę z góry. Okazało się, że zmiana perspektywy wypadła świetnie.

Twórcy produkcji od samego początku chcieli stworzyć grę zawierającą ogromną porcję akcji i mnóstwo wybuchów. Jednocześnie rozgrywka nie mogła zamienić się w bezmyślną strzelankę. Avalanche nie ukrywa, że Renegade Ops bazuje na nostalgii graczy - autorzy inspirują się takimi tytułami jak Metroid, Jackal, Desert strike, czy Cannon Fodder.

Mimo nawiązań do przeszłości, gra musiała reprezentować najwyższą jakość i gwarantować sporo atrakcji. W kolejnych misjach odwiedzimy wiele egzotycznych lokacji, a pomiędzy zadaniami pojawią się dwuwymiarowe animowane komiksy. Studio stawia przede wszystkim na dobrą zabawę, a nie skomplikowane wątki fabularne.

W Renegade Ops pogramy w pojedynkę lub w dwójkę na podzielonym ekranie. Oprócz tego, pojawią się czteroosobowe tryby zabawy onlune.

Gra w akcji prezentuje się naprawdę dobrze – świetne wrażenie robi oprawa wizualna. Można mieć nadzieję, że studio Avalanche dostarczy nam kolejnego przeboju, nieco mniejszego niż Just Cause 2, ale równie szalonego. Renegade Ops zostanie wydany na Xbox LIVE latem.

Hed
19 maja 2011 - 08:04