Electronic Arts na E3 - warto było? - eJay - 6 czerwca 2011

Electronic Arts na E3 - warto było?

Konferencja Elektroników na E3 za nami. Przyznam, że po słabostce Microsoftu ta była w miarę ok. Nie było rewelacji, ale też nie ma się do czego przyczepić. Poniżej mój malutki replay i opinie o każdej grze.

Pokaz wystartował Mass Effectem 3. Fragment rozgrywki nie wyróżnił się czymś specjalnym. Shepard po krótkiej walce musiał przyczepić do jakiejś maszyny marker, dzięki któremu kompan mógł namierzyć cel. Po sporym boom Shepard znalazł się w starciu z minibossem - kroczącym robotem. W pojedynku dzielny protagonista nie był sam, gdyż korzystał z działka pokładowego. Pościg skończył się całkiem szybko. Generalnie wygląda to jak ME2, czyli zaskoczenia nie ma. W skali szkolnej 3+.

Drugi punkt programu to obszerna prezentacja Need for Speed: Run. I tu kilka niespodzianek. Pojawi się opcja opuszczenia samochodu. Niektóre etapy lub fragmenty etapów będziemy pokonywać na dwóch nogach. W rozgrywkę wbudowane będą też QTE. Gameplay nie lśnił może najjaśniej, ale miał w sobie agresję Hot Pursuit i filmowość. Jazda jest widowiskowa, ale też przypomina troszkę Most Wanted. "Podróżowanie" na piechotę okazało się wyreżyserowaną cutscenką, w które bohater skacze po dachach i ucieka przed glinami, a my mamy mu w tym pomóc. W skali szkolnej 3+.

Star Wars: The Old Republic. Zero rozgrywki. Zwiastun ładny, ale posklejany z kilku już pokazanych wcześniej. W skali szkolnej 2.

SSX. Nie moja broszka, ale trailerek fajny. Peter Moore twierdzi, że fanów serii czekają lepsze czasy. W skali szkolnej 2+.

Fifa 12 - chciałem gameplaya, ale nie pokazali nic prócz kilku skromnych wycinków z reklam (przez chwilę mignął Kuba;)). Nowe cechy gry tj. fizyka zderzeń, kontrola piłki, regulowanie tempa są już znane. Nowością ma być EA Sports Football Club, czyli społecznościowa usługa sieciowa dla chętnych w rozgrywkach multiplayer. W skali szkolnej 2+.

Madden 12. Eeeeeee, duża pompa ze znanymi zawodnikami, którzy słodzili tyle, że z monitora wysypał się cukier. Next. W skali szkolnej 2.

Zabawne, ale Sims Social lub odcinek serii w kontekście facebookowym przewidziałem już dawno (po prostu Facebook to znakomity nośnik). Kolejna porcja net-lajfu dla niespełnionych. W skali szkolnej 3.

Kingdoms of Amalur - nie moje klimaty. Poza tym oprócz zwiastunu nie było tam nic ciekawego. W skali szkolnej 2.

Overstrike. Pokazano tylko zwiastun, ale był on...ciekawy? Humorystyczne podejście do gier akcji, 4 postacie z różnymi skillami. prawdopodobny coop. We'll see. W skali szkolnej 3.

No i Battlefield 3. Czekałem z wywieszonym jęzorem. Niestety multiplayera pokazali tyle co NIC (na takiej imprezie to skandal), jakieś skromne wycinki w formie zwiastuna - pewnie znowu rozdzielą to na kilka subtrailerów, jak w przypadku teasera. Na szczęście DICE dało nowy gameplay z singla. Krótko - graficzny masakrator. Animacja postaci - zajebista. Bardzo dobrze wyglądał fragment z namierzaniem celów w bazie z podczerwieni umieszczonej w Predatorze. Co oprócz tego? Wszystkie usługi mają być za darmo, a open beta ruszy już we wrześniu. W skali szkolnej 4+.

Podsumowując, konfa EA dała radę. 3 ciekawe tytuły, którym warto przyjrzeć się z bliska - mowa tu o BF3, ME3 i nowym NFS'ie. Czekamy na gamescom?

eJay
6 czerwca 2011 - 22:55