BIT.TRIP RUNNER - wycieczka w krainę retro (dzisiaj za 2 euro!) - sathorn - 1 lipca 2011

BIT.TRIP RUNNER - wycieczka w krainę retro (dzisiaj za 2 euro!)

Witajcie, nazywam się Kamil i muszę Wam coś powiedzieć. Jestem uzależniony od kupowania gier niezależnych za pośrednictwem platformy Steam, przy okazji takich czy innych promocji. Mam ich tak dużo, że części z nich nigdy nawet nie uruchomiłem, bądź skończyłem zabawę z nimi po paru minutach. Przez kilkanaście najbliższych dni na wspomnianym Steamie będzie trwała letnia wyprzedaż, a to oznacza, że moja biblioteka gier wzbogaci się o kilkanaście nowych tytułów. W związku z tym w najbliższych dniach pewnie ukaże się kilka wpisów, w których będę Wam polecał (bądź odradzał), zakup takiej czy innej produkcji.

Ze swojego pierwszego zakupu jestem bardzo zadowolony. BIT.TRIP RUNNER to gra w założeniach podobna, do wspominanego kilka dni temu Robot Unicorn Attack. Postać którą sterujemy biegnie w prawo, a my możemy tylko częściowo kontrolować jej zachowanie, np. skakać, ślizgać się, czy kopać. Celem gry jest dotarcie do końca poziomu, jednak jakikolwiek błąd sprawia, że musimy zaczynać od początku. Gra bardzo przypomina, popularną na smartfonach, The Impossible Game.

Mechanika jest bardzo prosta, ale przyjemna. Co jednak sprawia, że warto wydać kilka złotych na BIT.TRIP RUNNER, to piękna grafika, stylizowana na tę z epoki Amigi. Autorzy postanowili wymieszać style, mamy więc połączenie retro i nowoczesności. Najlepiej zobaczcie filmik z rozgrywki, ponieważ uzyskany efekt ciężko opisać. Świetne wrażenia wizualne potęguje udźwiękowienie, której rytm dostosowany jest do naszych poczynań. Sprawia to, że produkcja Gaijin Games zachacza nieco o gatunek gier muzycznych.

Warto dodać, że BIT.TRIP RUNNER to trudna gra. Przejście jednego poziomu trwa góra kilka minut, jednak każdy najmniejszy błąd sprawia, że musmy zaczynać od początku, przygotujcie się więc na przynajmniej kilkanaście podejść do każdego z późniejszych leveli. Ciekawostką są nawiązania do innych kultowych gier 2D. Jestem prawie pewien, że na jednym z pierwszych leveli w tle widać Patapona, natomiast w innym zobaczyć można Super Meat Boy'a.

Normalna cena BIT.TRIP RUNNER to 7,99 euro, moim zdaniem nieco za dużo. Jednak nie kupić go dzisiaj za równowartość paczki tanich papierosów byłoby grzechem. Włączajcie swojego Steama i nie wachajcie się ani moment - gra kosztuje tylko 2 euro.

sathorn
1 lipca 2011 - 16:39