Defence Grid: The Awakening - dobry tower defence (jeszcze przez 2 godziny za ok. 10zł) - sathorn - 4 lipca 2011

Defence Grid: The Awakening - dobry tower defence (jeszcze przez 2 godziny za ok. 10zł)

Zgodnie z zapowiedzią polecam Wam kolejną niezależną gierkę, która jest aktualnie przeceniona na Steamie. Jeszcze przez nieco ponad dwie godziny można nabyć Defence Grid: The Awakening za 2,24 euro, czyli około 10zł. 

Tytuł ten kupiłem już wczoraj, ale byłem w podróży i nie miałem nawet chwili, żeby ją wypróbować. Dopiero przed chwilą przeszedłem kilka pierwszych misji i mogę ją z czystym sumieniem polecić. Defence Grid: The Awakening to sprawnie zrobiona, ładna, w pełni trójwymiarowa gra typu tower defence. Jeżeli któryś z Czytelników, nie zna tego terminu to spieszę z wyjaśnieniem. W produkcjach tower defence, nasze zadanie polega na odpowiednim ustawianiu wieżyczek obronnych, tak aby stwory przechodzące przez planszę zginęły, nim przejdą przez nasze linie oporu. Nie możemy blokować przeciwnikom przejść, jedyna nasza nadzieja w odpowiednim planowaniu i ulepszaniu towerów.

Fabuła jest prościutka, więc nie ma sensu o niej nawet wspomninać. Miłym akcentem jest jednak nasz towarzysz, będący czymś w rodzaju GlaDOS z Portala - osobowością wgraną do superkomputera, aktywowanego w momencie przybycia obcych, będących w grze naszymi przeciwnikami. W tym przypadku na szczęście jest to osobowość przyjazna - zabawny facet z angielskim akcentem, przydzielony nam do pomocy, komentujący to co dzieje się na planszy.

Powody dla których warto kupić Defence Grid: The Awakening?

  • Stosunek cena/jakość - gra jest naprawdę ładna i przyjemna, a ponadto podobno także bardzo długa.
  • Jeżeli macie laptopa, to jest to idealna gra na podróż, nudny wykład, czy przymusowe posiedzenie w dworcowej poczekalni. Można bez problemu grać na touchpadzie, Defence Grid: The Awakening też prawie nic nie traci, jeżeli wyłączycie dźwięki.
  • To jest tower defence. Wszyscy kochają tower defence.

Pamiętajcie, gra jest w promocji tylko do godziny 19! Do nabycia oczywiście za pośrednictwem Steama.

sathorn
4 lipca 2011 - 16:51