Blizzcon 2011 - Zwiastuny nowości i Diablo III w zamian za to że wytrzymacie z WoWem jeszcze rok - sathorn - 21 października 2011

Blizzcon 2011 - Zwiastuny, nowości i Diablo III w zamian za to, że wytrzymacie z WoWem jeszcze rok

Który fan Blizzard nie czeka na BlizzCon? Pełni pogody ducha i zazdrości dla cwaniaczków, którzy mają szczęście przybywać aktualnie w Anahaim, Kalifornia, wyczekujemy przed monitorami z kubkiem ciepłego kakao w ręku, czekając na prezenty, jakie firma przygotowała dla nas na ten świąteczny okres. Ceremonia otwarcia BlizzCon 2011 dopiero się zakończyła a już jest o czym pisać.

Zacznijmy od trailerów, których pieczołowite wykonanie od lat jest znakiem rozpoznawalnym firmy. Na pierwszy ogień niechaj idzie najnowszy cinematic Diablo III!

Śliczne? Oczywiście, przecież to Blizzard. Przyznam szczerze, że do niedawna nie byłem specjalnie napalony na ten tytuł, jednak dłuższa styczność z wersją prezentowaną na gamescomie sprawiła, że zmieniłem zdanie. Koniec słów, dajmy się ponieść emocjom - Starcraft II: Heart of the Swarm!

Nie tak dobre jak poprzedni filmik, niemniej niezłe. Zawiódł mnie nieco fakt, że połowa gameplay'u pochodzi z dema, które prezentowano na gamescomie, ale w sumie to nie jest źle. Plus za zaprezentowanie możliwości kilku nowych jednostek. Skoro już mowa o nowych jednostkach, to na forum Teamliquid pojawiły się fotki z BlizzConu, na których widać dokładne wizerunki nowych jednostek wraz z krótkimi opisami. Znajdziecie je w galerii na dole wpisu.

Nie obeszło się także bez zapowiedzi nowego dodatku do World of Warcraft zatytułowanego Mists of Pandaria. Blizzardowi nie udało się mnie wciągnąć w MMO przez wiele lat i tym dodatkiem też tego nie zrobi, ale starym wyjadaczom na pewno przyda się powiew świeżości. Poza tym w trailerze jest fajna muzyka.

Ostatni filmik, jaki do tej pory wydostał się to sieci, to trailer Blizzard DOTA, stworzonej przez samych pracowników zamieci na silniku Starcraft II. Raczej marna to konkurencja dla DOTA2 czy League of Legends, ale z drugiej strony bardzo miły ukłon w stonę społeczności.

Na koniec ważne wieści. Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie World of Warcraft, wszystkie osoby, który zamówią roczną subskrypcję na World of Warcraft otrzymają szereg bonusów. Wśród nich znalazło się także miejsce na... darmową kopię Diablo III. Jeżeli mieliście ochotę wrócić do Azeroth, to jest właśnie idealny moment.

PS. Kolekcjonerów zainteresuje też ujawnienie zawartości edycji kolekcjonerskiej Diablo III.

sathorn
21 października 2011 - 22:04