Game Industry Trends 2011 - fajna polska konferencja za „jedyne” 900 zł - Hed - 3 listopada 2011

Game Industry Trends 2011 - fajna polska konferencja za „jedyne” 900 zł

W tym miesiącu w Warszawie odbędzie się konferencja Game Industry Trends 2011, na której pojawi się Christopher Cunningham, czyli promotor nośnego hasła grywalizacji (z ang. gamification). Podczas imprezy posłuchamy wykładów Pawła Marchewki z Techlandu, Marka Tymińskiego z City Interactive oraz Mariusza Klamry z Gry-Online.

Jak widać, na imprezie nie zabraknie nazwisk z pierwszej ligi polskiej branży. Prelegenci i goście będą dyskutować o ewolucji modelów finansowych, znaczeniu promocji (w kontekście gry Dead Island), rynku gier MMO, wspomnianej grywalizacji, reklamie, itd. Wszystko to brzmi naprawdę świetnie – jest tylko jeden szkopuł. Cena dwudniowego biletu wynosi 899 złotych.

Kwota jest zaporowa dla przeciętnego gracza, który chciałby dokształcić się w kwestii gier. To nie pozostawia wątpliwości, że konferencja jest skierowana do deweloperów, dystrybutorów, wydawców, dziennikarzy i inwestorów. Nie piszę o tym, żeby narzekać na cenę (chociaż, no cóż, dużo!), ale jako formę ciekawostki, pokazującej dobry stan rodzimej branży.

Mam nadzieję, że część materiałów z konferencji zostanie udostępniona szerszej publiczności. Warto byłoby posłuchać prezesów największych polskich deweloperów czy wydawców (City Interactive, CD Projekt, Techland, itd.) i sprawdzić, w jaki sposób Christopher Cunningham oraz Paweł Tkaczyk przekonają odbiorców do zgrywalizowania wszystkiego, co się da.  

Impreza odbędzie się w dniach 28-29 listopada w Centralnym Basenie Artystycznym (Warszawa). Więcej informacji o konferencji znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Hed
3 listopada 2011 - 21:38

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.11.2011 22:05
😊
Rouzen
10
Legionista

No cóż, bardzo ciekawa inicjatywa. Należy mówić o tego typu wydarzeniach jak najwiecej bo jak widac coraz wiecej dzieje sie na naszym rodzimym rynku. O tym jak najbardziej warto, a przede wszystkim trzeba pisac. Z drugiej strony... cena zaprawde zaporowa. Za 900zl gracz ma w tej cenie xboxa a jak sie postara to nawet ps3 wiec na prawde, cena morduje chec uczestniczenia w wydarzeniu. Tak jak napisał Hed nalezy mieć nadzieje iż przynajmniej czesc "mądrosci" ktore zostanązaprezentowane na konferencji spłynie rowniez na barki a raczej madre głowki graczy. Tego z calego serca sobie i wam życżę.

04.11.2011 00:08
Misza
👍
odpowiedz
Misza
117
Prefekt

tutaj małe uzupełnienie z mojej strony:

tak się składa, że pod koniec listopada w Warszawie będą dwie konferencje dość mocno związane z naszą branżą - 24-25.11 II edycja EntertainmentStandard a 28-29.11 Game Industry Trends 2011 - i nad jedną i nad drugą GRY-OnLine obejmuje patronat medialny (i tym samym i z jeden i z drugiej będą relacje).

Dodatkowe info - przy okazji oficjalnego komunikatu o Game Industry Trends 2011 będzie mini-konkurs, w ktorym do wygrani będą 2 zaproszenia na ta właśnie Konferencję :)