Superbohaterowie wciąż w natarciu - Cayack - 3 listopada 2011

Superbohaterowie wciąż w natarciu

W ostatniej dekadzie na ekrany kin całego świata raz po raz wkraczali bohaterowie znani z kart komiksów Marvela, oraz nieco rzadziej DC Comics. Jeśli myśleliście, że do tej pory tego typu filmy ukazywały się z dużą częstotliwością, to w najbliższych latach czeka nas prawdziwy potop takich produkcji. Korzystając z imdb.com oraz filmweb.pl wynotowałem ponad 20 filmów, które pojawią się w kinach w najbliższych czterech latach. Uwaga: część z niżej wymienionych filmów nie jest pewna realizacji, data premier niektórych może ulec zmianie (póki co informacje są lakoniczne). Ale i tak, dla fanów superbohaterów szykuje się solidna dawka filmowych wrażeń.

Na początek o tytułach, które pojawią się na bank i do których powychodziły juz trailery, którymi poprzelatałem niniejszy tekst. W 2012 roku czeka nas kilka potencjalnych hitów, a w teorii powinno pojawić się siedem filmów o superbohaterach. Na początku roku, bo już 13 lutego czeka nas premiera filmu Ghost Rider: Spirit of Vengeance. W postać "najbardziej mrocznego bohatera" ponownie wcieli się Nicolas Cage. 25 kwietnia to dzień światowej premiery The Avengers, czyli Samuel L. Jackson i spółka. 2 lipca będzie premiera filmu The Amazing Spider-Man w reżyserii Marca Webba i z Andrew Garfieldem w roli głównej. Nieco ponad dwa tygodnie później, 18 lipca będzie miała miejsce premiera chyba najbardziej oczekiwanego dzieła z wymienionych, czyli Nolanowski The Dark Knight Rises z Christianem Bale'm, Garym Oldmanem i Tomem Hardy. Na ten rok planowane były także Constantine 2, Venom, oraz Shazam, opowiadający o perypetiach Kapitana Marvela.

Im dalej w las tym potwierdzonych informacji będzie mniej, a znaków zapytania i niepewności coraz więcej. Według widniejących (na imdb i filmwebie) na dzień dzisiejszy informacji w 2013 roku czeka nas kolejnych osiem produkcji poświęconych mniej lub bardziej znanym herosom. 3 maja będziemy mieli możliwość podziwiać grę aktorską Roberta Downeya Jr. i Gwyneth Paltrow w Iron Manie 3. 13 czerwca obejrzymy nowego Supermana, którym będzie Henry Cavill. Poza nim w filmie Man of Steel zagrają tacy aktorzy jak Kevin Costner, Diane Lane, Russel Crowe czy Laurence Fishburne. Także w czerwcu Ryan Reynolds ponownie przywdzieje zielony kostium w filmie Green Lantern 2. W lipcu dane nam będzie zobaczyć przygody Flasha. 15 listopada to dzień, w którym premierę ma mieć kolejny film z udziałem Chrisa Hemswortha, czyli Thor 2. Poza tym, Hugh Jackman wysunie szpony w The Wolverine, a odkurzeni zostaną Fantastic Four oraz nieco zapomniani Aquaman i Adam Strange.

Jeśli o latach 2012 i 2013 dysponujemy w miarę konkretnymi informacjami, to w przypadku roku 2014 musimy sie obyć bez dokładniejszych dat (co zrozumiałe). Poświęconego sobie filmu doczekają się Nick Fury, Deadpool oraz Silver Surfer. Z kontynuacji pojawią się Captain America 2The Amazing Spider-Man 2, a także kolejny film z serii X-Men (prawdopodobnie kontynuacja Pierwszej Klasy). W omawianym roku ma być także postawione kolejne podejście do Daredevila (reboot).

Pora na ostatni rok w zestawieniu, 2015. Oczywiście o filmach z tego roku mamy najbardziej szczątkowe informacje. Wtedy na ekranach kin mają pojawić się The Avengers 2, oraz Wonder Woman. Jeśli chodzi o The Avengers jest to o tyle zabawne, że tak jak w przypadku Spider-Mana myśli się już o sequelu mimo tego, że nie było jeszcze premiery pierwszego filmu z serii. Ale cóż, nauczeni doświadczeniem spece z Marvela wiedzą, że te filmy prawdopodobnie i tak się zwrócą. Mogą sobie na to pozwolić.

Proszę w żadnym razie nie traktować powyższych informacji jako pewnik. Znaków zapytania jest wiele, dużo może się pozmieniać. Pewnie coś dostanie cancela, jakaś data premiery się przesunie. Ale i w drugą stronę - nagle jakiś tytuł może się pojawić, a i ja sam mogłem coś przeoczyć. Tak czy inaczej, dla fanów komiksowych bohaterów przyszłość - przynajmniej ta filmowa - rysuje się w pozytywnych barwach. Jeśli o mnie chodzi, na pewno wybiorę się do kina na The Avengers oraz The Dark Knight Rises. Bardzo możliwe, że do tej dwójki dołączy parę innych filmów - to się okaże pewnie w okolicach ich premier. Ale jeśli nie w kinie, to większość i tak zobaczę na DVD lub w telewizji. Jest na co czekać. Na co Wy czekacie?

Wszystkie informacje pochodzą z portali imdb.com oraz filmweb.pl.

Cayack
3 listopada 2011 - 19:32

Wolę bohaterów z uniwersum:

DC Comics 43,1 %

Marvel 56,9 %