Bullet Train – strzelanka o obronie pociągu na Dzikim Zachodzie [gry za darmo] - Hed - 16 listopada 2011

Bullet Train – strzelanka o obronie pociągu na Dzikim Zachodzie [gry za darmo]

Jedne z najbardziej pamiętnych scen w westernach rozgrywały się na pociągach pędzących przez Dziki Zachód. Twórcy gry Bullet Train postanowili przekuć to na coś w rodzaju Hordy z Gears of War z elementami tower defense i motywem podróżowania od miasta do miasta. W grze bronimy pociągu z cennymi towarami przed atakami... Czego? Dowiecie się po przerwie!

Jak wygląda gra?

Bullet Train to pierwszoosobowa strzelanka w klimatach Dzikiego Zachodu, w której bronimy pociągu przed kolejnymi falami wrogów. Zamiast indiańskich plemion czy gangów, atakują nas coraz dziwaczniejsze bestie. Przeciwnicy nadbiegają z wszystkich stron i bezczelnie pakują się na wagony, aby niszczyć towary – utrata wszystkich skrzynek jest nie do przyjęcia.

Po pokonaniu wszystkich grup wrogów w danej części rozgrywki, pociąg podjeżdża do miasteczka, gdzie wyładowujemy towary i kupujemy sprzęt. Tutaj możemy uzbroić się w strzelbę, karabin z celownikiem i dynamit, a także umieścić nowe działka na wagonach (wieżyczki działają automatycznie, można też obsługiwać je własnoręcznie). Każdy z tych elementów da się dodatkowo ulepszyć. 

Czy warto ściągnąć?

Powyższy model rozgrywki gwarantuje kilkadziesiąt minut dobrej zabawy, a potem zaczyna się nudzić. Gra oferuje tylko jeden tryb zabawy i tak naprawdę nie dostajemy nic więcej. Po przejściu wszystkich 5 poziomów możemy co najwyżej wpisać rezultat punktowy na klasyczną tablicę wyników. Graficznie jest średnio, ale jednak przyzwoicie – obrana stylistyka maskuje nieźle ogromne braki.

Ciekawostka: Jako, że gra została stworzona przez studentów, na jej oficjalnej stronie znajduje się też dokumentacja na temat projektu. To ciekawa forma zajrzenia za kulisy tworzenia tego typu produkcji.

Twórcom Bullet Train udało się stworzyć pomysł, który można by rozwinąć w fajną produkcję na dłużej. Jest w tym potencjał i fun – gdyby tylko dodano tryb kooperacji lub rozbudowano kampanię. Trudno narzekać na brak zawartości w Bullet Train, bo przygotowali ją studenci i nie musimy płacić za nią ani grosza. Potencjalnych obrońców pociągu odsyłam na poniższą stronę.

Poziom zajarania: ŚREDNI

Hed
16 listopada 2011 - 19:14