flash news (08.02) - barth89 - 7 lutego 2012

flash news (08.02)

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu.

Gry w rękach Obcych, paczka tekstur dla Skyrima, recenzja The Darkness II, smartfony i mróz, najlepsze podpórki do iPhone,a, "Berserker" od Gibsona i znacznie więcej...

GRY:

 • Najlepsze zabawki Obcych... trzymających gry - redaktor serwisu destructoid.com najwyraźniej ma, delikatnie mówiąc, dziwne pomysły, bo wpadł na pomysł sfotografowania figurek Obcych, którzy trzymają pudełko z grą i do tego uzasadnia wybór określonej gry.
 • Znamy gry wspierane przez Windows 8 - nowy system Microsoftu będzie platformą pro-gamingową, wspierającą współpracę konsoli koncernu z pecetem, więc w najbliższym czasie mogą do nas docierać nowe informacje związane z ułatwianiem życia graczom. Wiemy już, że wśród gier wspieranych przez "ósemkę" będą między innymi Angry Birds, Hydro Thunder czy Rocket Riot.
 • Shoot Many Robots z nowym trailerem - wesoła gierka od Demiurge Studios doczekała się nowego trailera, w którym możemy poznać dostępne rodzaje robotów, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Co by nie mówić - tytuł gry idealnie do niej pasuje (świadczy o tym przede wszystkim ilość robotów na ekranie). Premiera gry na PC, Xboxie 360 i PlayStation 3 w czerwcu.
 • Skyrim otrzymał tekstury lepszej jakości - no i wiemy już co było tą "niespodzianką", jaką szykowała graczom Bethesda z okazji udostępnienia zestawu narzędzi moderskich. Wszyscy posiadacze gry Skyrim mogą pobrać za pośrednictwem Steama paczkę, zawierającą ładniejsze tekstury.
 • Recenzja The Darkness II - wczoraj miała miejsce światowa premiera gry The Darkness II. Z tej okazji zachęcam Was do przeczytania recenzji gry, która ukazała się na łamach serwisu gamezone.com. Ocena 8.5/10 dobrze wróży produkcji.
 • Przedpremierowe dodatki do Ridge Racer Unbounded - w przypadku gry od Bugbear Entertainment będziemy mieli do czynienia z dwojakiego rodzaju bonusami. Po pierwsze dodatki dla osób, które zdecydują się na zakup gry w dzień premiery: będzie to zestaw trzech samochodów. Po drugie dodatki przedpremierowe: zestaw sześciu samochodów (w tym pojazd z pierwszej części gry Ridge Racer).

MOBILE & TECH:

 • Chrome dla Androida do pobrania - wszyscy posiadacze tabletów i smartfonów z systemem Android mogą już pobrać ze sklepiku przeglądarkę Chrome, charakteryzującą się szybkością i prostotą.
 • Smartfony i mróz - temat jak najbardziej aktualny, czyli działanie popularnych smartfonów (w tym iPhone'a 4S) w niskich temperaturach.
 • Najpopularniejsze podpórki dla iPhone'a - aż chce się powiedzieć "czego to ludzie nie wymyślą". Wszystkich podpórek jest trzynaście i trzeba przyznać, że wszystkie wyjątkowo pomysłowe. Zwłaszcza iStuck ;)
 • Cieniutki Samsung Galaxy S III - plotki głoszą, że nadchodzący model smartfona Samsunga ma być cieńszy nawet od Motoroli RAZR (!). Pytacie jak cienki? 7 mm.

FILM:

 • Film "Wiedźmin" doczeka się książkowej adaptacji - serwis stopklatka.pl donosi, że po filmie, serialu i grze Andrzej Sapkowski... zabrał się za pisanie książki. Zobaczymy jak znany twórca filmu, serialu i gry sprawdzi się w roli pisarza.*
 • "Berserker" powstanie? - Mel Gibson znalazł nowego scenarzystę swojego filmu. Jest nim Randall Wallace, z którym Gibson współpracował już przy okazji "Bravehearta". "Berserker" opowiadać ma o nordyckich wojownikach, zwanych potocznie wikingami. Może wyjść ciekawie (Skyrim?).

* wybaczcie ten żart, ale nie mogłem się powstrzymać - początek tekstu z odnośnika sam mnie sprowokował ;)

barth89
7 lutego 2012 - 23:06