Super Mięso do macania - yasiu - 11 lutego 2012

Super Mięso do macania

W zasadzie o każdej szufladce mieszczącej gry wideo można powiedzieć, że brakujej jej świeżego mięsa. Nawet, jeśli pojawiają się jakieś nowe, soczyste kąski, zazwyczaj szybko przykrywa je warstwa niezbyt apetycznego czegoś, przypominającego sprzedawane w sklepie mieszanki bigosowe. Dla grających na telefonach komórkowych jest nadzieja na całkiem soczysty kawał mięsa który będzie można sobie radośnie pomacać.

Stwierdzenie, że Super Meat Boy pojawi się na telefonach z dotykowymi ekranami byłoby na chwilę obecną zdecydowaną przesadę. Niemniej jednak z informacji udostępnionych na Twitterze i nie tylko wiadomo, że twórcy tej doprowadzającej mnie do szewskiej pasji gry, badają temat. Ciezko sobie to wyobrazić, bo SMB nawet na padzie potrafi być grą bardzo trudną i wymagającą nieziemskiej więc prezycji. Niemniej jednak, autorzy podchodzą do tematu całkiem rozsądnie, przynajmniej moim zdaniem.

Stworzenie dosłownego portu mogłoby sprawdzić się co najwyżej na Xperii Play, jednak inne kieszonkowe maszynki, pozbawione przycisków, nie dają szans na taką adaptację. Zaden ekranowy joystick i inne macane przyciski nie dadzą takiej prezycji, jaka przy Super Meat Boyu jest niezbędna. Dlatego prace w chwili obecnej polegają na testowaniu różnych koncepcji dotyczących takiej zmiany gry i jej sterowania, żeby nie straciła swojego klimatu, a dawała radochę – i stanowiła wyzwanie – dla posiadaczy telefonów komórkowych.

Czy projekt w ogóle zostanie ukończony? Nie wiadomo, ja w każdym razie kibicuję komórkowym przygodom Meat Boya, to może być kolejna dobra gra na fajkę.

yasiu
11 lutego 2012 - 12:25

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
11.02.2012 13:26
Harry M
Harry M
142
Master czaszka

Hahah, a później wyjdą komórki do których uda się podłączyć pada i ludzie będą biegali z padami po autobusie ;P

11.02.2012 15:39
yasiu
odpowiedz
yasiu
190
Legend

Harry - pady to już chyba można podłączyć do niektórych telefonów, ale przecież nie będę wychodził z biura na fajkę z padem :D

11.02.2012 15:42
Pan P.
👍
odpowiedz
Pan P.
145
022

Już teraz można podłączać pady, po bluetooth chociażby. Jest appka na Androidzie pozwalająca podłączyć np. wii remote. :-) W tej chwili znajduje się w alpha developingu (odpadają niestety wszystkie HTC z Sense UI, póki co), ale jeśli telefon supportuje appkę, to ponoć działa to całkiem sprawnie.

11.02.2012 17:59
muhabor
😈
odpowiedz
muhabor
151
Zielony

nie zainstaluję tego na telefonie, w szybkim tempie telefon wylądowałby na ścianie jak pad ...