flash news (22.02) - barth89 - 21 lutego 2012

flash news (22.02)

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu.

Nowe trailery Wiedźmina 2 na konsole (ukryta wiadomość, konie), seks w grach, recenzja Home Sheep Home 2, Guild Wars 2 nową ligą MMO, omówienie zmian w nowym patchu bety Diablo III, pierwsze zdjęcia smartfonów LG Optimus z serii L, iPhone 5 w październiku, "Faceci w czerni 3" w latach '60 i znacznie więcej...

GRY:

 • Nowy trailer gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów  dla Xboxa 360 - CD Projekt, polski dystrybutor i wydawca gry, poinformował, że w sieci znalazły się kolejne trailery/teasery Wiedźmina 2 w wersji na konsolę Microsoftu. Zainteresuje Was fakt, że w pięćdziesiątej sekundzie jednego z nich znalazło się miejsce dla wiadomości od REDów? Dziękują w niej wszystkim fanom, a przy okazji informują, że w trailerach możemy znaleźć ukryte elementy, które dostępne będą w grze. Czyżby chodziło o konie?
 • Dlaczego gry unikają tematyki seksu? - seks jest tematem tabu (coraz mniej, ale jednak). Gry są tego przykładem, bo mało jest produkcji, które podchodzą do tego tematu w dojrzały sposób (jeśli mowa o samych scenach erotycznych to Wiedźmin 2 jest jedną z nielicznych produkcji, które jako tako podchodzą do tego "na poziomie"). Autor tego artykułu porusza właśnie ten problem, wspominając między innymi o Catherine.
 • DLC do Asura's Wrath wprowadzi do gry Ryu - jedna z czołowych postaci gry Capcomu pojawi się w nadchodzącym Asura's Wrath. Dowiedzieliśmy się, że póki co przewiduje się trzy DLC do gry.
 • Recenzja Owiec 2 - Home Sheep Home 2: A Little Epic to mała gierka dostępna na pecetach i urządzeniach Apple, która swoją specyficzną stylistyką przywołuje na myśl... Braid? Machinarium? Recenzent ocenił grę na 7/10.
 • Guild Wars 2 to nowa liga MMO? - na rynku gier MMO mamy obecnie dwóch niekwestionowanych liderów: World of Warcraft i od niedawna Star Wars: The Old Republic. Gdzieś na horyzoncie rysuje się już Guild Wars 2, który ma podobno szansę zdeklasować te produkcje (wiem, odważne słowa). W każdym razie redaktor gameinformera jest zachwycony.
 • Co nieco o nowym patchu do bety Diablo III - czyli krótki komentarz i wrażenia do każdego z elementów zmienionych w ostatnim patchu.

MOBILE & TECH:

 • Pierwsze zdjęcia nowych smartfonów LG - nowe smartfony należą do serii Optimus L. Są to modele L3, L5 i L7. Póki co nie wiemy za dużo o ich specyfikacji, ale każdy ze smartfonów korzystać będzie z systemu Android.
 • Najpopularniejsze aplikacje na Androida - zestawienie dotyczy popularności w roku 2011, a wśród najpopularniejszych aplikacji znalazł się między innymi skaner kodów, edytor zdjęć czy tłumacz.
 • iPhone 5 zostanie zaprezentowany na przełomie września i października? - japoński bog Macotakara dotarł do informacji, które sugerują, że nowy iPhone zostanie zaprezentowany pod koniec września lub na początku października (zgodnie z trendem wypuszczania nowych generacji sprzętu każdego roku).
 • Pełna specyfikacja Panasonic Eluga - nowy smartfon japońskiego producenta, o produkcji dowiedzieliśmy się jakiś czas temu korzystać będzie z dwurdzeniowego procesora Cortex A9 1GHz i układu graficznego PowerVR SGX540 300MHz, 1 GHz RAMu, 8 GB pamięci wewnętrznej i aparatu 8 Mpx. Reszta specyfikacji tutaj.

FILM:

 • Nowe zdjęcia z "Facetów w czerni 3" - zdjęcia tym ciekawsze, że przedstawiają agentów w latach '60, do których będą musieli się przenieść, by walczyć z Borisem.
 • Córka George'a Lucasa w ringu - Amanda Lucas, córka twórcy sagi "Gwiezdnych Wojen", jest... gwiazdą kobiecego MMA. I radzi sobie całkiem nieźle, o czym możemy się przekonać oglądając film z jej walki. Podbije galaktykę?
barth89
21 lutego 2012 - 23:24