flash news (07.03) - barth89 - 7 marca 2012

flash news (07.03)

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu.

Mocny start Mass Effect 3 i pierwsze recenzje (m.in. 10/10), recenzje I Am Alive i Twisted Metal, Ninja Gaiden 3 z online pass, Ubisoft potwierdza kolekcjonerkę Assassin's Creed 3, okładka Hitman Absolution, Samsung Galaxy Pocket z małym ekranikiem, top lista wszechczasów Apple, efekty specjalne w filmach (m.in. "Jurassic Park") i znacznie więcej...

GRY:

 • Zaopatrz się w... tomahawk z Assassin's Creed III - minęło dosłownie kilka dni od wycieku pierwszych informacji na temat pełnoprawnej kontynuacji serii Assassin's Creed, a fani postarali się już o stworzenie repliki broni głównego bohatera gry, Connora. Szybko.
 • Kilka ważnych recenzji - w tym miesiącu na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się Mass Effect 3, który w recenzji Eurogamera otrzymał ocenę... 10/10! Wygląda na to, że ilość bardzo pozytywnych ocen poszerza się w szybkim tempie. Ten sam serwis ocenił też Twisted Metal (ocena 7/10). Z kolei Destructoid przyznał I Am Alive ocenę 8.5/10.
 • Ninja Gaiden 3 z online pass - Tecmo Koei, producent gry, potwierdziło, że nadchodząca gra Ninja Gaiden 3 posiadać będzie online pass, a więc zabezpieczenie, mające zapobiec handlowi użyanymi grami. W praktyce oznacza to tyle, że gracze, którzy nabędą Ninja Gaiden 3 z drugiej ręki zmuszeni będą do zapłacenia za możliwość grania w sieci.
 • Świeży trailer SimCity 5 - dzięki GDC możemy obejrzeć trailer zapowiedzianego niedawno SimCity 5. Trailer pojawił się co prawda jakiś czas temu, ale był to niektontrolowany wyciek, więc EA wszystkie filmy kasowało. Teraz możecie oglądać do woli. Fani gier ekonomicznych na pewno będą zachwyceni.
 • Ubisoft potwierdza kolekcjonerkę Assassin's Creed III - o zdziwieniu mowy być nie może, bo ogłoszenie edycji kolekcjonerskiej gry Assassin's Creed III było tylko kwestią czasu, nie mniej formalności mamy już za sobą. Teraz pojawia się pytanie - co takiego się w niej znajdzie?
 • Zanim zagracie w Mass Effect 3 - serwis Kotaku przygotował garść porad dla graczy, którzy szykują się do gry w najnowszą grę BioWare'u. Są to raczej oczywistości (np. "rozmawiaj ze wszystkimi"), ale w oczekiwaniu na premierę na pewno warto się z nimi zapoznać.
 • Hitman na czerwono - dowiedzieliśmy się jak wyglądać będzie okładka gry Hitman Absolution. Rewolucji nie ma, ale czerwoną okładkę z postacią głównego bohatera z pewnością można uznać za stonowaną.

MOBILE & TECH:

 • Apple pracuje nad nowym etui na iPada? - redaktor portalu iLounge, Jeremy Horwitz, uważa, że Apple opracowuje etui na najnowszego iPada, które ma chronić nie tylko przód urządzenia, ale też tył, a dzięki zastosowaniu włókna szklanego ma być też odporne na zarysowania.
 • Mały smartfon od Samsunga - Galaxy Pocket to smartfon(ik?) z bardzo małym, bo 2,8-calowym ekranem. W środku pracować będzie procesor o taktowaniu 832 Mhz, 3 GB wbudowanej pamięci, bateria 1200 mAh. Zdjęcia zrobimy 2 Mpx aparatem bez autofocusu. Wszystko działać będzie z systemem Android 2.3.
 • Apple opublikowało top listę wszechczasów - lista aplikacji została udostępniona z okazji 25 miliardów pobrań z App Store. Wszystko zostało podzielone na cztery kategorie: najlepsze płatne  i darmowe aplikacje na iPhone'a i najlepsze płatne i darmowe aplikacje na iPada. Zgadliście - Angry Birds wygrywa w kategorii płatnych aplikacji na iPhone'a.

FILM:

 • Arnold nie odpoczywa - Arnold Schwarzenegger, były już gubernator, niebawem rozpocznie prace nad "The Tomb", by później zająć się "The Unknown Soldier", którego wyreżyserują twórcy "Act of Valor", który okazał się w USA hitem (niestety w Polsce o nim cały czas cisza).
 • Co nieco o efektach specjalnych - jeżeli interesujecie się tematyką efektów specjalnych lub po prostu lubicie oglądać filmy, w których zostajecie zalani masą efektów specjalnych to powinien Was zainteresować ten artykuł. Dodatkowo na filmikach obejrzymy proces powstawania efektów specjalnych między innymi do filmu "Aliens" i "Jurassic Park".
barth89
7 marca 2012 - 00:12

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz