flash news (02.04) - barth89 - 2 kwietnia 2012

flash news (02.04)

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu.

Przypominamy sobie Jade Empire, twórca Takedown potrzebuje pieniędzy, Diablo II wciąż rządzi, BioShock 2 dla właścicieli Maców, rewelacyjna Xperia S, Sony zaczepia Apple, najnowsze plakaty filmowe i znacznie więcej...

GRY:

 • Wróćmy do Jade Empire - Dawno dawno temu, kiedy nikt nie słyszał jeszcze o Mass Effect'cie, BioWare pracowało nad grą Jade Empire, która cieszyła się sporą popularnością i uznaniem. Pamiętacie?
 • Takedown na granicy - kickstarter pomógł ostatnimi czasy wielu deweloperom. Czy pomoże też twórcy gry Takedown? Jeszcze wczoraj potrzebował on 40 tysięcy dolarów, by historia gry miała swój ciąg dalszy.
 • Google Maps w 8-bit - Google także obchodzi prima aprilis i przygotowało coś specjalnie dla graczy. Mapy Google w 8-bitach? Jedno słowo: czad!
 • Mortal Kombat na PSV z datą premiery - udany Mortal Kombat doczeka się swojej wersji na konsolę PlayStation Vita. NetherRealm Studios, producent gry, ujawniło datę premiery gry. Nastąpi ona 4 maja. Dowiedzieliśmy się też, że handheldowy Mortal Kombat będzie działać w stałych 60 klatkach na sekundę.
 • Diablo II nadal nie ma sobie równych - Blizzard swoim Diablo przetarł wiele szlaków, to jasne. Mimo, iż druga część gry miała premierę całe wieki temu, nadal jest wspierana, gracze nadal w nią grają, a serwis ign.com uznał, że Diablo II nadal po prostu rządzi.
 • BioShock 2 już w Mac App Store - po dwóch latach od premiery gry na komputerach PC i konsolach, także posiadacze komputerów Apple będą mieli okazję zwiedzić Rapture. BioShock 2 trafił bowiem do sklepu Mac App.

MOBILE & TECH:

 • Xperia S zdała test? - okazuje się, że Sony nie potrzebuje wsparcia Ericssona, by produkować genialne telefony. Najnowszy smartfon japońskiego producenta pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość, jednocześnie zastanawiając się nad kupnem modelu Xperia S. Przypomnę, że Sony Xperia S korzysta z dwurdzeniowego procesora Qualcomm MSM8260 1.5 GHz, 1 GB pamięci RAM i ekranu TFT 4.3", 1280 x 720 pikseli.
 • PS Vita zaczepia Apple - "Nigdy więcej nie dotknę gry na moim iPhonie" to hasło, którego Sony używa jako reklamy handhelda PlayStation Vita. Dosyć odważne stwierdzenie, zwłaszcza w czasach, kiedy przeważnie gra się na smartfonach. Czy PS Vita faktycznie zarządzi i odbierze klientów konkurencji?
 • TP = Orange - już w tym roku pożegnamy markę TP. Wszystkie usługi Telekomunikacji Polskiej oferowane będą pod marką Orange. Czy klienci odniosą z tego tytułu jakieś korzyści? Okaże się, ale jest to wątpliwe - dla nas będzie to raczej jedynie kosmetyczna zmiana.

FILM:

 • "Jazda na krawędzi" naprawdę niebezpieczna - film prezentuje przebieg największego wyścigu klasy Tourist Trophy, a w sieci pojawił się wywiad z wdową po Paulu Dobbsie, który zginął na trasie wyścigu TT, który odbywał się w tym samym czasie, kiedy ekipa Cinemax kręciła "Jazdę na krawędzi" na Wyspie Man.
 • Najnowsze plakaty filmowe - wśród najnowszych plakatów znalazły się między innymi plakaty z filmu "The Avengers", "Hick", "The Raven", "Step Up Revolution" czy "Womb".
barth89
2 kwietnia 2012 - 00:20