flash news (04.04) - barth89 - 3 kwietnia 2012

flash news (04.04)

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu.

Twórcy BioShocka Infinite wykorzystają graczy, DICE pracuje nad grą na następną generację konsol, więcej Desmonda w Assassin's Creed III, nowy trailer Ravaged, data premiery i wymagania sprzętowe Ghost Recon: Future Soldier na PC, Sony Xperia S jednak z wadami, kontroler do iPada 3, Ashton Kutcher w roli Steve'a Jobsa i znacznie więcej...

GRY:

 • Twarze graczy w BioShock Infinite? - Irrational może nie bierze przykładu z Rockstara i nie umieści twarzy kilku szczęśliwców w trybie multiplayer, ale za może zaoferować różne formy odwzorowania w grze czy udział w cosplay'u.
 • Pakiety broni i sprzętu do Battlefield 3 zmierzają na Xboxa 360 - pakiety, oferujące dostęp do broni i sprzętu w różnych konfiguracjach mogą nabywać już posiadacze PlayStation 3, a teraz taką możliwość mają także właściciele Xboxa 360. Dostęp do całego dostępnego w grze sprzętu, broni i gadżetów został wyceniony na 3200 Puntów MS. Pojawił się także filmik prezentujący możliwość wynajmowania serwerów przez konsolowców.
 • Data premiery i wymagania sprzętowe Ghost Recon: Future Soldier na PC - pecetowcy nie będą musieli długo czekać na swoją wersję gry Ghost Recon: Future Soldier, bowiem otrzymają ją niecały miesiąc po premierze gry na konsolach: 12 czerwca. Dowiedzieliśmy się też jakie będą wymagania sprzętowe, a także, że gra będzie pozbawiona DRM-u, z jakiego słynie Ubisoft.
 • Więcej Desmonda w Assassin's Creed III - Ubisoft poinformował, że w trzeciej części gry z serii Assassin's Creed będzie najwięcej "współczesnych" fragmentów gry, spośród wszystkich części. W końcu w "trójce" ma się zakończyć historia Desmonda...
 • DICE pracuje nad grą na następną generację konsol - oferta pracy, jaką szwedzkie studio zamieściło w sieci, nie pozostawia złudzeń: DICE pracuje nad tytułem AAA, który ma się ukazać na obecnej i przyszłej generacji konsol. Battlefield 4? Bad Company 3?
 • Ravaged na nowym trailerze - 2 Dawn Games wypuściło do sieci trailer ich najnowszej produkcji: Ravaged. Jest to pierwszoosobowa strzelanina w postapokaliptycznym klimacie, która strasznie przypomina mi RAGE. Czy Wy też dostrzegacie podobieństwo?

MOBILE & TECH:

 • Xperia S ma jednak wady? - ostatnio pisałem o najnowszym smartfonie Sony, który wydawał się być niemal idealny. Okazuje się jednak, że w temperaturze 40 stopni C ekran... nabiera żółtej barwy. Na szczęście na tę przypadłość cierpi niewielka liczba egzemplarzy. Sony informuje także, że klienci mogą oczekiwać darmowej wymiany ekranu w salonach fabrycznych.
 • Apple pracuje nad kontrolerem? - posiadacze iPada mogą liczyć na sporą liczbę świetnych gier, ale nie ma możliwości, by obsługiwali je w inny sposób, niż przez ekran dotykowy. Plotki głoszą, że Apple pracuje nad gamepadem do iPada, dzięki któremu gra stanie się jeszcze bardziej intuicyjna.
 • Klienci są zadowoleni z iPada 3 - ostatnie sondaże dowodzą, że z najnowszego iPada bardzo zadowolonych jest 82% użytkowników. Z pewnych względów niezadowolonych jest zaledwie... 2%. Niezadowolonych użytkowników nie ma w ogóle.

FILM:

 • Ashton Kutcher zagra Jobsa - w filmie biograficznym, poświęconym Steve'owi Jobsowi główną rolę odegra Ashton Kutcher. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w maju. Co ciekawe, film ten powstaje obok filmu firmy Sony, który opierać się będzie na biografii autorstwa Isaacsona.
 • Joda od tyłu - zastanawialiście się kiedyś co by było, gdyby Mistrz Joda nie mówił w swoim charakterystycznym stylu? Krótki filmik przedstawia, jak wyglądałyby jego wypowiedzi w takiej sytuacji.
barth89
3 kwietnia 2012 - 23:33