flash news (11.04) - barth89 - 10 kwietnia 2012

flash news (11.04)

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu. 

Lista osiągnięć w Max Payne 3 ujawniona, nowy trailer DiRT Showdown i Street Fighter X Tekken na PS Vita, DLC do Mass Effect 3 już dostępne, iPad zamiast tabletu, nowości na Blu-ray i znacznie więcej...

GRY:

 • Zobacz listę osiągnięć gry Max Payne 3 - Rockstar opublikował listę osiągnięć i trofeów, jakie będziemy mogli odblokować podczas gry. Lista jest całkiem spora, a dzięki niej możemy sporo wywnioskować.
 • Nowy trailer DiRT Showdown - premiera najnowszej gry firmy Codemasters, DiRT Showdown, zbliża się nieubłaganie, więc coraz częściej w sieci pojawiają się nowe materiały z gry. Tym razem możemy zobaczyć zacięcie walczących ze sobą kierowców.
 • DLC do Mass Effect 3 już dostępne - darmowe DLC do wydanej niedawno gry BioWare'u jest już gotowe na PC, PlayStation 3 i Xboxie 360. Przypomnę, że dodatek dodaje nowe przedmioty, bronie czy postacie.
 • Capcom zalewa nas trailerami - premiera Street Fighter X Tekken już niebawem, Capcom uznał więc, że najwyższy czas wypromować grę. W sieci pojawiły się cztery nowe trailery z wersji gry przeznaczonej na PlayStation Vita, na których zobaczymy łącznie ponad osiem minut gameplayu.
 • Gracze czekają na Assassin's Creed III, Halo 4 i Madden 2013 - serwis nielsen.com opublikował listę najbardziej oczekiwanych przez graczy tytułów w roku 2012. Zestawienie obejmuje podział na platformy, tak więc posiadacze PlayStation 3 najbardziej czekają na trzecią część serii Assassin's Creed, właściciele Xboxa 360 czekają na kolejne Halo, a osoby, które mają w domu Wii czekają na tegoroczną odsłonę Madden.
 • Sega ujawnia datę premiery Sonic 4: Episode 2 - najnowsza gra z niebieskim jeżem w roli głównej zadebiutuje na Xbox Live Arcade, PlayStation Network i PC już 15 maja. Wydaje mi się, iż jest to dobry czas na premierę, bowiem na 15 maja żadna inna ważna gra nie ma wyznaczonej daty premiery.

MOBILE & TECH:

 • Tablet od Google nie wcześniej niż w lipcu -  pierwotnie tablet Google miał trafić do sprzedaży w maju. Niestety termin ten nie jest już aktualny, a jego premiera opóźni się o co najmniej dwa miesiące.
 • Tablet = iPad - tablety Apple są tak popularne, że już niebawem możemy doczekać się zmiany nazewnictwa w tym segmencie rynku. Otóż okazuje się, że słowo"tablet" może zostać zastąpione przez słowo "iPad". Tym mianem byłyby określane wszystkie urządzenia tego typu.
 • Samsung Galaxy Note w wersji dla pań - przeznaczony dla płci pięknej smartfon/tablet w wersji technologicznej nie zmienił się w ogóle. Zmiany zaszły jedynie w warstwie wizualnej - jest on cały różowy (w komplecie z różowym rysikiem i etui).

FILM:

 • Nowości na Blu-ray - zestawienie najnowszych filmów z podziałem na te, które warto kupić, wypożyczyć czy pominąć. Wśród nich między innymi: "Into the Abyss", "The Iron Lady", "The Veteran" czy "A Streetcar Named Desire".
 • Angelina Jolie w filmie Ridleya Scotta? - plotki głoszą, że Angelina Jolie jest zainteresowana małą rolą w filmie Ridleya Scotta, pod tytułem "The Counselor", w którym to wystąpi także Brad Pitt.
barth89
10 kwietnia 2012 - 23:01