flash news (13.04) - barth89 - 12 kwietnia 2012

flash news (13.04)

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu.

Molyneus o odejściu z Microsoftu i planach na przyszłość, bullet-time w Max Payne 3, Skyrim skorzysta z dobrodziejstw Kinecta, CD Projekt RED czeka na nowe konsole, walka w Risen 2, ruszyła przedsprzedaż gry Sniper Elite V2 na Steamie, Kody od Allegro, UEFA Euro 2012 na smartfonach, spot filmu "Marley" i znacznie więcej...

GRY:

 • Peter Molyneux o odejściu z Microsoftu i planach na przyszłość - charyzmatyczny Peter Molyneux udzielił bardzo obszernego wywiadu serwisowi Eurogamer, w którym opowiada o powodach opuszczenia Microsoftu i projekcie, nad którym obecnie pracuje. Ponoć ma on "zmienić świat". Wszystko wskazuje na to, że Piotruś nadal jest w niezłej formie (przynajmniej, jeśli chodzi o zapowiedzi).
 • Zobacz bullet-time z Max Payne 3 - tym, z czego słynie seria Max Payne (oprócz niezłej fabuły i komiksowych przerywników) jest opcja spowolnienia czasu. Oczywiście nie mogło jej zabraknąć w trzeciej części gry. W najnowszym trailerze Rockstar tłumaczy jak bullet-time działa.
 • Dark Souls na PC z GfWL - radość pecetowców zapewne stłumi fakt, że gra skorzysta z wyjątkowo nieprzyjaznej graczom platformie Games for Windows Live i jej DRM-u. Zbierane są już nawet podpisy pod petycją, w sprawie zmiany platformy na Steamworks od Valve.
 • Skyrim wykorzysta Kinect - plotki potwierdziły się. Bethesda zapowiedziała, że The Elder Scrolls V: Skyrim zostanie wzbogacony o wsparcie dla kontrolera Kinect, dzięki której płynniej będziemy posługiwać się mapą czy ekwipunkiem, a także sprawniej walczyć i korzystać z magii. Będziemy także mogli krzyczeć (dosłownie i w przenośni). Z tej okazji w sieci pojawił się też trailer.
 • CD Projekt RED czeka na następną generację konsol - REDzi przyznali, że Xbox 720 i PlayStation 4 nie tylko przyniosłyby zmiany w grafice, ale też pozwoliły na zastosowanie jeszcze lepszych animacji. Czy to oznacza, że Wiedźmin 3 pojawi się na następnej generacji konsol na wszystkich najważniejszych platformach?
 • Nieuczciwa walka w Risen 2 - w sieci pojawił się kolejny dziennik dewelopera gry Risen 2, w którym producenci opowiadają o walce w grze. Na koniec dowiadujemy się też o nieczystych zagrywkach piratów, jak: kopnięcie czy ogłuszenie kokosem czy rzucenie piaskiem.
 • Dragon Ball Z z Kinectem - Skyrim nie jest jedyną grą, która skorzysta z dobrodziejstw Kinecta. Jest nią także Dragon Ball Z. W tym miejscu zobaczycie screeny produkcji.
 • Sniper Elite V2 taniej na Steamie - w ofercie Steama pojawił się Sniper Elite V2. Grę w pre-orderze możemy nabyć taniej o 10% oraz otrzymamy dostęp do DLC, w którym naszym zadaniem będzie zabicie samego Hitlera.

MOBILE & TECH:

 • Nowe telefony z Androidem w ofercie Play - w najbliższym czasie oferta sieci play poszerzy się o nowe smartfony, wykorzystujące system Android. Smartfony te to: HTC One X, HTC One V oraz LG P970 BLACK. Póki co niestety nie znamy ich cen.
 • Aplikacja UEFA Euro 2012 na wszystkie mobilne systemy - Orange i UEFA uruchomiły aplikację, dzięki której będziemy na biężąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z UEFA Euro 2012. Aplikacja dostępna jest na iOS, Androidzie, Windows Phone i Blackberry i działa we wszystkich krajach, w których działa Orange.
 • Skanuj kody, zbieraj punkty - może i brzmi to jak konkurs, ale jest to krótki opis nowego programu Allegro i Ceneo. Dzięki aplikacji Kody zeskanujemy kody kreskowe danych produktów i szybko sprawdzimy ich ceny za pośrednictem Allegro i Ceneo. Co więcej - za podanie ceny produktu, którego nie ma w bazie otrzymamy punkty.

FILM:

 • Zwiastun TV filmu "Marley" - film biograficzny o ikonie muzyki reggae, Bobie Marleyu doczekał się telewizyjnego spotu. Nie jest on długi (ekspresowe 15 sekund), ale zdecydowanie jest klimatyczny i z całą pewnością można stwierdzić, że wszyscy 'wtajemniczeni' mają na co czekać.
 • Zdjęcia z premiery "The Avengers" - wczoraj w Los Angeles odbyła się światowa premeira filmu w reżyserii Jossa Whedona. Z tej okazji pojawiło się sporo zdjęć z owej imprezy, a znajdziecie je tutaj.
barth89
12 kwietnia 2012 - 22:32