flash news (09.05) - barth89 - 9 maja 2012

flash news (09.05)

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu.

Mapy do Starhawk za darmo, historia Diablo, trailery Black Ops II i Future Soldier identyczne, 10 gier na Playstation, w których gramy złym-dobrym/dobrym-złym, Collection 1 do Modern Warfare 3 już dostępne na PC, Apple walczy o domenę iphone5.com, nowy patent Microsoftu, "Avengers" i ponad 700 milionów zysku i znacznie więcej...

GRY:

 • DLC do Prototype 2 z trailerem - Colosal Mayhem to nadchodząca paczka DLC do gry Prototype, zawierająca nowe bronie, umiejętności i skórki. Trailer dodatku obejrzycie tutaj.
 • Dodatki do Starhawk dostępne za darmo - nadchodząca gra od LightBox Interactive, kontynuacja Warhawka, otrzyma szerego dodatków DLC. Posiadaczy PlayStation 3 zapewne ucieszy informacja, że nowe mapy otrzymają oni całkowicie za darmo.
 • Historia Diablo - z okazji zbliżającej się premiery Diablo III zachęcam do zapoznania się z artykułem, który przypomina historię całej serii.
 • Kolekcja 1 do Modern Warfare 3 zawitała na PC - posiadacze pecetów, opóźnieni względem posiadaczy Xboxa 360 o niemal dwa miesiące, mogą wreszcie spróbować swoich sił na nowych mapach, zawartych w dodatku Collection 1 do Call of Duty: Modern Warfare 3.
 • Recenzja gry A Valley Without Wind - pecetowa gra A Valley Without Wind, studia Arcen Games, najwyraźniej nie zachwyciła redaktora serwisu Eurogamer, który w recenzji wystawił jej notę 5/10.
 • Black Ops II: Future Soldier? - w tym roku przyjdzie nam zagrać w co najmniej dwie strzelanki, w których żołnierze skorzystają z technologii niedalekiej przyszłości. Czy Black Ops II i Future Soldier są do siebie aż tak podobne, że miksując ich trailery trudno odróżnić fragmenty trailera jednej gry od drugiej? Przekonajcie się sami.
 • 10 gier na PlayStation, w których bohater jest trudny do określenia - zachęcam Was do przeczytania artykułu o dziesięciu najlepszych grach na PlayStation, w których bohater z jednej strony jest zły, a z drugiej... ma jeszcze jakieś uczucia (albo na odwrót). W zestawieniu znalazły się takie tytuły, jak Prototype 2, nadchodzący Max Payne 3 czy God of War.

MOBILE & TECH:

 • Chiny w ofensywie, czyli i7-T5.1 - tablet chińskiej firmy, o nazwie i7-T5.1, skorzysta z dwurdzeniowego procesora Cortex A5 o taktowaniu 1,2 GHz, układu graficznego Mali-400, 1GB RAMu, ekranu o przekątnej 7 cali i złącza HDMI.
 • Microsoft z nowym patentem - Microsoft opatentował ciekawy kontroler. Pad z wbudowaną pamięcią i czujnikami, dzięki którym konsola rozpozna kto akurat z niej korzysta i dzięki dopasuje ustawienia do odpowiedniej osoby. Myślicie, że ma to sens?
 • Apple przejmuje domeny - Apple złożyło doniesienie do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej w związku z domeną iPhone5.com, którą gigant chce przejąć. Możemy zatem być pewni, iż kolejny iPhone będzie nosił taką właśnie nazwę.

FILM:

 • "Avengers" i gigantyczne zyski - w ciągu 13 dni, jakie upłynęły od światowej premiery filmu "Avengers", produkcja przyniosła zyski sięgające ponad 700 milionów dolarów. Dokładnie to 702,2 miliony dolarów.
 • Nowe zdjęcia z filmu "Riddick 3" - Vin Diesel opublikował na swoim facebooku nowe zdjęcie z planu "Riddicka 3". Znajdziecie je tutaj.
barth89
9 maja 2012 - 09:28