PIWO Tour 2012 - Poznań - Gregg - 19 maja 2012

PIWO Tour 2012 - Poznań

Dzisiaj krótko, lecz myślę treściwie. Dokładnie 3 dni temu wybrałem się na pokaz, o którym słyszałem już od dawna, niemniej nigdy nie miałem okazji brać w nim udziału. Nareszcie!


Projekt P.I.W.O Light Show (Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy) - to impreza skierowana do wszystkich ceniących sobie nietuzinkowe podejście do zabawy, jako że cały pomysł polega na wyświetlaniu postaci, animacji, konstrukcji itp. za pomocą okien w budynku (w tym przypadku, akademika politechniki poznańskiej), komponujących się z podkładem muzycznym odtwarzanym na potężnych kolumach. Enjoy.

Całe przesięwzięcie trwało ok. godziny, mogliśmy usłyszeć i zobaczyć najpopularniejsze motywy z dzieciństwa, kultowych bajek, filmów czy seriali. Twórcy pokusili się także o sięgnięcie do tematów nie stricte związanych z ogólną tematyką pokazu. Mamy więc kapitalną animację nieśmiertelnego węża z nokii 3310, śmiech i twarz ostatniego rywala Pudzianowskiego czy też pokazaną rozgrywkę w tetrisa. Całość tworzyła niesamowity klimat, który nie był kolejną wielką studencką libacją. I nawet pomimo przyzwolenia na popijanie złotego trunku, chyba nikt nie miał czasu zrobić nawet łyka. 

,,Polak potrafi'', a dokładnie studenckie koło naukowe MOS, którym należy się duży szacunek i podziękowania za pomysł i wykonanie. Co prawda w kwestii technicznej jedyne co udało mi się ustalić, to niezmierzona długość kabla i niezliczona ilość żarówek, całość układa się jednak w dość logiczną całość.

Podziękwania także dla głównego sponsora, który nie próbował ograniczać pomysłów twórców, czy też na siłę narzucać swoją sieć potencjalnym klientom. Impreza ma charakter cykliczny, następny taki pokaz odbędzie się jutro w Krakowie a następnie Zielonej Górze i Warszawie. Po więcej informacji odsyłam do głównej strony projektu:

http://www.piwo.pwr.wroc.pl/

Ja bawiłem się świetnie. Uważam, że czas trwania pokazu był wystarczający, nie odczuwam nienasycenia czy też przesycenia. Nie musiałem obawiać się o występki ze strony studentów i innych oglądających. Całość odbyła się w przyjemnej atmosferze, bez większych problemów techczno - organizacyjnych. Polecam wybrać się osobiście, nie będzie to czas stracony. 

MrGregg

Gregg
19 maja 2012 - 10:37