Command and Conquer F2P - powrót RTSów? - Gregg - 13 grudnia 2012

Command and Conquer F2P - powrót RTSów?

Temat zmiany Generals 2 na C&C F2P nie odbija się takim echem jakim na początku myślałem. W obecnych czasach, gdzie ze świecą szukać RTSa w starym stylu, nowy produkt EA ma szansę przywrócić świetność nie tylko serii, ale i gatunkowi samemu w sobie. Na rynku zdominowanym przez Starcrafta II (który osobiście mi nie podchodzi), będzie można wreszcie znaleźć alterenatywę, próbując swoich sił w starciach online. 

Gwoli przypomnienia. Początkowo produkt miał się ukazać jako kontynuacja Generals 2. Prawdopodobnie jednak, obserwująć jak gry F2P sobie obecnie radzą, EA przekalkulowało ile możnaby zarobić wprowadzając ten model rozgrywki. Biorąc pod uwagę, że nie ma obecnie takiej gry, z tyloma możliwościami na rynku, pomysł ten może wydawać się atrakcyjny, również dla konsumenta. Pomimo iż obecna polityka amerykańskiego kolosa odpycha coraz bardziej od siebie graczy, tak akurat ten pomysł przyjmuję z otwartymi ramionami.

Kilka faktów:

- Za tytuł odpowiedzialny jest sam Jon Van Caneghem (twórca King's Bounty oraz serii Might & Magic i Heroes of Might & Magic) oraz studio BioWare Victory, co pozytywnie może wpłynąć na wartość produktu. 

- Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, gdzie po raz kolejny przyjdzie nam walczyć z terrorystami wcielając się w generała jednego z dostępnych mocarstw.

- Motorem napędowym będzie Frostbite 2, którego zadaniem będzie uatrakcyjnienie rozgrywki. 

- Temat singleplayer nie jest jeszcze do końca jasny (prawdopodobnie będzie można wykupić dostęp), fabuła jednak miałaby wiązać się ze swoim poprzednikiem sprzed 9 lat.

Pay to win?

Odwieczny temat gier F2P. Osobiście dostając grę za darmo jestem w stanie wydać tyle, na ile uznam, że gra zasługuje i ile będzie mi potrzeba do komfortowego prowadzenia bojów. Zazwyczaj z grami F2P jest tak, że na addony wydaje się i tak mniej, niż zapłacilibyśmy za normalną, pełną wersję. Tego typu RTSy zawsze jednak działały na zasadzie papier-kamień-nożyce, wydaje mi się więc, że balans nie będzie tutaj problematyczny. Myślę, że opłaty będą raczej wywyołane kampanią, nowymi frakcjami i tym podobnym contentem. 

Beta, beta, beta!

W przyszłym roku dostępna będzie beta, na którą można zapisywać się w linku poniżej, wymagane jest konto Origin. Zapraszam zainteresowanych:)

http://www.commandandconquer.com/free/

Gregg

Gregg
13 grudnia 2012 - 12:11