Co Ty wiesz o graniu? - czort - 6 października 2012

Co Ty wiesz o graniu?

Czy wiesz, że piloci w serii Star Fox mają amputowane nogi, żeby uniknąć odpływu krwi od mózgu przy skrajnych przeciążeniach? A Cloud z Final Fantasy VII miał mieć długie, czarne, zaczesane do tyłu włosy zamiast bujnej blond czupryny? Nie? A o tym, że powstało demo pierwszego Halo na DualScreena korzystające z silnika GoldenEye: Rogue Agent? Spokojnie, ja też nie wiedziałem. 

Nie miałem pomysłu, a wszyscy lubią szczeniaki, więc czemu by nie?

Ale teraz już wiem. Zarówno te wyżej wymienione, jak i zatrzęsienie innych zupełnie nieprzydatnych w życiu faktów. 

Zazwyczaj wszelkie serwisy z obrazkami, filmikami czy innym badziewiem skierowanym tylko dla graczy (oczywiście nie mówię tu o serwisach informacyjnych czy publicystycznych, jak Gameplay) wywołują we mnie odruch wymiotny. Po pierwsze skoro są inne, normalne, dla wszystkich, zresztą dużo lepsze, to po co mi one? Po drugie, często próbują być agregatorami zabawnych treści. A raczej "zabawnych". Mówię to ze smutkiem, bo sam jestem członkiem tej grupy, ale większość graczy ma żenujące poczucie humoru. 

Ale do rzeczy. Jest jeden serwis stricte dla graczy, który polubiłem. I to bardzo. Na tyle, żeby teraz polecić go Wam. A staram się nie polecać byle czego. 

Didyouknowgaming.com - o nim mowa. Nie spotkałem się w Polsce z wieloma wzmiankami na jego temat, a szkoda. Sam trafiłem na niego przypadkiem, gdy jeszcze raczkował i od razu doceniłem ideę dzielenia się ze światem ciekawostkami ze świata gier. Jest tam kilka rzeczy, które zna każdy (jak serce w środku podróbki Statuy Wolności w GTA IV), ale większość to naprawdę niespotykana nigdzie indziej wiedza, dzieki której nie raz zagniecie kolegów graczy. 

Śmiało, jeśli macie trochę czasu, to kliknijcie i poprzeglądajcie. Uwaga, wciąga niczym bagno!

czort
6 października 2012 - 18:35