Dawn of War 3 Bulletstorm 2 THQ HTC - flash news (24.4) - barth89 - 23 kwietnia 2013

Dawn of War 3, Bulletstorm 2, THQ, HTC - flash news (24.4)

Możemy zacząć szykować się na Warhammera 40k: Dawn of War 3, wywiad z Adrianem Chmielarzem (między innymi nt Bulletstorma 2), wiemy już kto nabył prawa do marek Homeworld, Red Faction i Darksiders, recenzja Dead Island Riptide, Lionhead z nowym szefem, jak mógłby wyglądać iPhone z elastycznym ekranem, mniejsza wersja HTC One w czerwcu, nadchodzi technologia 4D, nowości na DVD i Blu-ray i znacznie więcej...

Nie wiecie skąd czerpać informacje? Gameplay.pl zaprasza w każdy poniedziałek, środę i piątek na flash news - skondensowaną porcję świeżych newsów ze świata gier, telefonów, sprzętu i filmu.

GRY

  • Co z prawami do Homeworld, Darksiders i Red Faction? Już wiemy! - za nami kolejna licytacja praw do marek, które do tej pory były w rękach nieistniejącego już THQ. Prawa do marki Homeworld powędrowały do Gearboxu, Darksiders i Red Faction natomiast do Nordic Games (wydawcy Arcanii, Gothica czy Painkillera).
  • Recenzja Dead Island Riptide - jak została oceniona kontynuacja polskiego hitu z 2011 roku w zagranicznych mediach? Nie jest źle, choć Eurogamer jest zdecydowanie mniej przychylny niż część polskich serwisów. Dead Island Riptide otrzymał notę 6/10.
  • Studio Lionhead z nowym szefem - Microsoft zatrudnił nowego szefa studia Lionhead. Czy John Needham godnie zastąpi popularnego Petera Molyneux w roli CEO?
  • Rozmowa z Adrianem Chmielarzem - zachęcam was do zapoznania się z wywiadem z Adrianem Chmielarzem. Opowiada on między innymi o Bulletstormie 2 (tak, zgadza się), Gears of War: Judgment i powodach swojego odejścia z People Can Fly. Wywiad znajdziecie tutaj.
  • Istnieje spora szansa, że zagramy jeszcze w Warhammera 40k: Dawn of War 3 - dowiedzieliśmy się, że studio Relic we współpracy z Games Workshop może już pracować nad kontynuacją lubianej przez fanów RTS-ów serii Dawn of War w uniwersum Warhammera. A czy wy chcielibyście zagrać w "trójkę"?

MOBILE & TECH

  • Jak mógłby wyglądać iPhone z zawiniętym ekranem? - jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o wniosku patentowym Apple, dotyczącym zawiniętego ekranu. Gdyby gigant z Cupertino faktycznie planował wprowadzenie na rynek takiego urządzenia, mogłoby ono wyglądać tak.
  • Mniejsza wersja HTC One trafi do sprzedaży już w czerwcu? - dowiedzieliśmy się, że HTC planuje wprowadzić na rynek mniejszą wersję (ekran 4,3') swojego flagowca. Istnieje szansa, że stanie się to już w czerwcu.
  • Apple wspiera ofiary trzęsienia ziemi w Chinach - na chińskiej stronie internetowej Apple pojawiła się nota kondolencyjna w związku z ofiarami trzęsienia ziemi w chińskiej prowincji Syczuan. Prawdopodobnie Apple przekazało także 50 milionów yuanów (ok. 8 milionów dolarów) na rzecz obszarów dotkniętych kataklizmem.

FILM

  • Zobacz nowości na DVD i Blu-ray - wśród nowości na DVD i Blu-ray znalazły się takie filmy, jak: "Gangster Squad", "Jurassic Park 3D", "The Impossible", "Promised Land" i kilka innych, godnych uwagi produkcji.
  • To co, wchodzimy w erę 4D? - filmy korzystające z technologii 3D znamy już doskonale. Możemy je oglądać na tylko w kinach, ale także na ekranach naszych telewizorów. Czy czas już na 4D? Jak wyobrażacie sobie tą technologię? I czy faktycznie samo 3D na tyle zastąpiło tradycyjne filmy, zebyśmy powinni myśleć już o 4d?
barth89
23 kwietnia 2013 - 09:10