Ryse: Son Of Rome - exclusive na Xbox One - MaKaB - 10 czerwca 2013

Ryse: Son Of Rome - exclusive na Xbox One

Na konferencji Microsoftu zaprezentowano produkcję dedykowaną konsoli Xbox One, która ma być zarazem jej grą startową:

Tytuł jest przygotowany przez niemieckie studio Crytek znane przede wszystkim z serii Crysis. W zaprezentowanym materiale widać doświadczenie i umiejętności twórców. Znakomita, pełna detali strona graficzna (ciesząca oko scena desantu) sprawia, że gra zasługuje na miano produkcji nowej generacji. Zastrzeżenia budzi jednak nieco powtarzalna walka, szczególny niepokój rodzi nadmiar tzw. Quick Time Events. Niewątpliwie takie momenty sprawiają, że potyczki są efektywne, ale ten mechanizm trzeba stosować z umiarem. Podczas dłuższej rozrywki zaprezentowane stężenie QTE będzie raczej męczyć gracza. Obawiam się, że przez nudną walkę gra może stać się jedynie ładnie wyglądającym przeciętniakiem.

Producenci nie przedstawili za dużo szczegółów. Podczas konferencji przede wszystkim zaznaczono, że będziemy kierować rzymskim dowódcą Mariusem Titusem oraz podległymi mu żołnierzami. Nie wiadomo na razie, czy gra będzie nastawiona na wątki fantastyczne, mitologiczne (stając się niejako rywalem God of War) czy na względne oddanie aspektów historycznych.

Cieszę się, że zdecydowano się na podjęcie tej tematyki. Długo już nie było udanej gry akcji ulokowanej w realiach starożytnego Rzymu. Tym bardziej czekam na dalsze wiadomości, gdyż można dostrzec w niej duży potencjał.

Odwiedź i polub mój profil. Znajdziesz na nim wiele ciekawych materiałów, nie tylko z gameplaya.

MaKaB
10 czerwca 2013 - 19:49