Rockowe klasyki kontra dzieciaki - Klaudyna - 5 października 2013

Rockowe klasyki kontra dzieciaki

Każdy z nas ma swój ulubiony zespół, wykonawcę, na którego płyty czeka jak na zbawienie. Uwielbiam Archive, ale oni ostatnio wkroczyli na bardzo płodną ścieżkę, więc nie ma na co narzekać. Kocham dokonania Maynarda Keenana i tu już trzeba wykazać się cierpliwością. Pan Keenan ostatnio nagrał przyjemną płytkę z Pusciferem, jednak na najnowszą płytę Toola czekamy już... ponad siedem lat. I co roku pojawia się informacja, że płyta zbliża się wielkimi krokami, jest już bardzo blisko. W związku z tym, że konkretów nie ma, portale muzyczne publikują jakiekolwiek newsy związane tematem z zespołem. I tak trafiłam na muzykujące dzieciaki. Dzieciaki, które są obrzydliwie zdolne. Dzieciaki, które grają bardzo dorosłą muzę, często dedykowaną wielkim mężczyznom z włosami po pępek, okutanym w skórzane ciuszki.

Aaron O'Keefe naucza muzyki

Aaron O'Keefe zapisał się na lekcje pianina z powodu miłości do dziewczyny, która potrafiła grać na tym instrumencie. Miłość bywa ulotna, jednak ustawiła tego pana na całe życie. Aaaron poświęcił się muzyce całkowicie. Obecnie naucza dzieci w różnym wieku, zaraża pasją. Ze swoimi uczniami wziął na warsztat utwór Toola - Forty Six & 2. Cóż, nikt mi nie powie, że muzyka Toola jest prosta - zarówno w odtwarzaniu, jak i słuchaniu, o warstwie tekstowej już nie mówiąc. A to są DZIECI!!! Jedyne, do czego mogę się doczepić, to do wokalu, który za bardzo przywodzi mi na myśl Britney. Lecz mino wszystko są wspaniali.


Children Medieval Band

O tym rodzeństwie słyszałam już jakiś czas temu. Słyszałam, oglądałam, doświadczyłam nawet swego rodzaju wzruszenia. Dwie dziewczynki i chłopiec - co w nich niezwykłego? Perkusistka ma lat 7, pianistka 9, zaś gitarzysta i wokalista - 11. Specjalizują się w coverach Rammsteina. Początkowo na YouTube można było znaleźć urocze filmiki nagrane w domu:


Ale... dzieciaki zostały docenione przez sam zespół. Rok temu Children Medieval Band dał godzinny występ przed koncertem Rammsteina w Denver (przed ponad 10 000 widzów!). Dzieciaki spotkały się z zespołem, były uściśnięcia dłoni, zdjęcia, pogaduszki. A oto zapis z tego pamiętnego wydarzenia:


Unavailable na mistrzowskim poziomie

Chłopcy z zespołu Unavailable spotkali się trzy lata temu w Frederick Rock School. Perełką jest tu wokalista i gitarzysta Ryan Watson, zaledwie jedenastolatek. Chłopak chyba urodził się na scenie wśród najstarszych rockmanów. Irokez, goła klata, pełen luz - zdecydowanie wyróżnia się na tle kumpli z zespołu. I jeszcze ten wokal! Ich repertuar jest pełen klasyków, lecz mnie najbardziej elektryzuje utwór Rage Against The Machine - Killing In The Name Of.


Metallica w wersji mini

Są bardzo niewielcy, jeszcze trochę muszą się poduczyć, ale nie przeszkadza im to w coverowaniu Mettaliki. The Mini Band to dzieciaczki w przedziale wiekowym 9-12. Spodobali się nawet chłopakom z Metalliki, którzy postanowili dać wyraz swej sympatii przez YT.


To tylko kilka przykładów muzykujących małolatów, z pewnością jest ich więcej. Cóż, to rodzi nadzieję, że rock miewa się całkiem dobrze i nie zamierza zakończyć swego żywota.

Klaudyna
5 października 2013 - 21:58