Perełka z Appstore #5 Facebook wydaje nową aplikacje o znajomej nazwie: Paper - DM - 30 stycznia 2014

Perełka z Appstore #5 Facebook wydaje nową aplikacje o znajomej nazwie: Paper

żródło: facebook.com/paper

Już w lutym Facebook wypuści swoją nową aplikacje, będącą nie tyle alternatywą już istniejącej i każdemu znanej, ale jej uzupełnieniem. Aplikację, która ma dziwnie znajomą nazwę...

Paper do złudzenia przypomina rewelacyjny Flipboard - aplikację do przeglądania wiadomości ze stron www i kanałów RSS. Facebook w podobny sposób stworzył Paper - by w intuicyjny i przepiękny sposób, nie tylko odkrywać ciekawe artykuły i wiadomości z interesujących nas dziedzin, ale też śledzić posty i galerie naszych znajomych. Pozycje do czytania "ze świata www" będą jednak wybierane przez pracowników FB - co otwiera furtkę do prezentowania sponsorowanych tematów.

żródło: www.facebook.com/paper


Aplikacja skupia się również na wygodzie i ergonomii tworzenia treści. Użytkownik od razu ma podgląd na to, jak nowy status czy galeria będzie wyglądać po opublikowaniu. Przeglądanie zdjęć, wiadomości opiera się na naturalnych gestach, interesująca nas treść, film wideo pojawia się od razu w trybie "pełnego ekranu" - bez zbędnych, utrudniających czytelność informacji. Paper wykorzystuje też akcelerometr, by zdjęcia nie mieszczące się na ekranie obejrzeć przez intuicyjne przechylenie telefonu.


To co najbardziej przykuwa wzrok, to wyjątkowa uroda aplikacji. Piękne czcionki, wszechobecny minimalizm, dominacja fotografii nad tekstem - całość jest wyjątkowo estetyczna i cieszy oczy, choć oczywiście w pewnej części będzie to później zależne od naszych znajomych i jakości zdjęć, jakie publikują.

żródło: facebook.com/paper


Paper pojawi się w Appstore 3 lutego, teraz możemy oglądać ją na równie pięknie wykonanej stronie www, jest też krótkie video reklamowe.

https://www.facebook.com/paper

Niedobrą informacją jest to, że Paper dostępny będzie na razie tylko w amerykańskim oddziale Appstore - prawdopodobnie z powodu źródeł prezentowanych artykułów i wiadomości: Times, National Geographic, CNN, NYT. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by pobrać aplikacje - Apple nie stosuje blokady regionalej, o ile założymy sobie odpowiednie konto w sklepie. Jestem też ciekawy co na taką nazwę powie twórca innego, rewelacyjnego i tak samo pięknego Paper - firma FiftyThree...

żródło: www.fiftythree.com/paper

"Stylusem i klawiaturą" na Facebooku.

DM
30 stycznia 2014 - 20:44