Domino: da Gejm - gra wszechczasów - sakora - 1 kwietnia 2014

Domino: da Gejm - gra wszechczasów

Domino to niekwestionowany lider rynku gier multiplayer utrzymujący się na rynku zależnie od podań od 900 do 2300 lat. Oferuje wiele trybów gry i modyfikacji materiału, skórek i zastosowań.

Domino to gra ponadczasowa, w którą ponoć grał sam Tutenchamon, chociaż o palmę autorstwa zabiegają także Chińczycy, co mając na względzie historyczną wymianę handlową pomiędzy tymi imperiami powoduje, że jest to pewnie wynik pracy zbiorowej.

Standardowo gra oferuje dostęp do 28 płytek lub kamieni z tradycyjnie rylcowanymi  oznaczeniami liczbowym od 0 do 6. Zależnie od wersji oznaczenia mogą się rożnić, co daje także wielkie pole do popisu scenie modderskiej, która oferuje wiele skinów do płytek.

Pozwala to na mocne spersonalizowanie gry i stworzenie odpowiedniego klimatu cyfrowego, kolorowego, otagowanego oznaczeniami postaci z kreskówek, a nawet oferując zestawy do samodzielnego przygotowania i edycji grafiki, szczególnie we wszelkich odcieniach różu.

Podobnie ma się kwestia producenta oferującego standardowe zestawy wykonane z plastiku lub drewna. Dostępne są także wersje kolekcjonerskie z kamienia lub metalu, a nawet bardzo rzadko oferowane, praktycznie nie do dostania wykonane z kości słoniowej lub kości ludzkich.

Sama rozgrywka w standardowym trybie potrzebuje minimum dwóch graczy w trybie 1 na 1, przy czym nie oferuje w tym trybie możliwości kooperacji. Przy zakupie DLC możemy grać nawet do 4 graczy, a wersja extreme pozwala na grę jednocześnie 28 osób, przy czym każdy otrzyma jedynie jedną płytkę, a punktacja odbywa się w trybie the last man standing.

Domino da Gejm oferuje wiele trybów, począwszy od wersji dla początkujących, przez bardziej zaawansowane jak tryb włoski wymagający dodawania i mnożenia oczek, tryb węgierski mający za zadanie pozbycie się w jak najkrótszym czasie płytek z jak największymi wartościami, tryb francuski, wymagający układana płytek jednych na drugich, zgodnie z ich wartościami oraz wiele innych, jak dominosa, kwadrat, czy parzyste.

Występują także wersje regionalne, skupiające się na bykach wersja matador, muggins popularny wśród hodowców psów, bergen popularny w alpach, a także bijąca  ostatnio wszelkie światowe rekordy wersja w rejonie morza Czarnego, Sewastopol, dedykowna dla 4 graczy.

Poza tym mamy jeszcze wiele fanowskich modyfikacji w postaci Domino Day i jego wariacji, mający za zadanie użycie płytek domina niezgodnie z instrukcją i budowę konstrukcji z pionowo stojących kostek, które na końcu ktoś przewraca niszcząc pracę wielu ludzi (w przygotowaniu nowe wersje MandalaDomino i DominoCraft).

Domino da Gejm to hit sprzedażowy od tysięcy lat, któremu niegroźne są akcje świątecznych premier i inne wyprzedaże. Wiele trybów kustomizacji i trybów gry pozwala na praktycznie nieograniczone granie w każdej postaci.

     

     

Śledź mnie na Twitterze!

     

sakora
1 kwietnia 2014 - 17:01