Lego The Hobbit z bliska tuż przed światową premierą - Impalilly - 3 kwietnia 2014

Lego The Hobbit z bliska tuż przed światową premierą

Traveller's Tales przygotowało kolejną grę z klockami Lego w roli głównej. Wszystko co znajdzie się w scenerii stworzone będzie w klimacie Lego. No cóż, widzieliśmy już wiele różnych odsłon w tym klimacie, więc nadszedł i czas na przygody Hobbita i krasnoludów Thorina w Śródziemiu.

Gra przenosi nas do Śródziemia po raz kolejny. Wcześniej mieliśmy do tego okazję w Lego:The Lord of the Rings. Gra o której dziś mówię będzie opierać się na książkowym, a co za tym idzie, filmowym Hobbicie, jednak tylko na pierwszej i drugiej części: Niezwykła Podróż i Pustkowie Smauga.

Fani Śródziemia będą naprawdę zadowoleni. Twórcy postarali się o jak najwierniejsze odwzorowanie wszystkich elementów i samych postaci. Będziemy mogli zobaczyć tam takich bohaterów jak Bilbo, Gandalf, Thorin oraz 12 krasnoludów: Fíli, Kíli, Oin, Gloin, Dwalin, Balin Bifur, Bofur, Bombur, Dori, Nori oraz Ori (każdym z nich możemy kierować). Grafika jest naprawdę zachwycająca, głosy idealnie dopasowane, więc nie można narzekać.  Każdą z postaci należy umiejętnie pokierować, by doprowadzić misję do końca. Należy wykorzystać ich unikatowe umiejętności. Gra polega głównie na toczeniu bitew z przeciwnikami i eksplorowaniu nowych miejsc. A tych jest naprawdę wiele. Czeka na nas Shire, Bag End, możemy udać się do Rivendell czy jako intruzi wkroczyć do miasta Goblinów. Ponadto: Wysoka Przełęcz, Góry Mgliste i Mroczna Puszcza, a to i tak nie wszystkie lokacje, które można odwiedzić.

Gra jest solidnie oparta na filmowej odsłonie ksiązki J. R. R. Tolkiena, jednak widać w niej wątki typowo humorystyczne, wszystko zrobione jest z przymrużeniem oka.

Scena niczym z filmu - ucieczka w beczkach.

Gra niewiele różni się w rozgrywce od innych klockowych odsłon studia Traveller's Tales, jednak urozmaiceniem jest sekcja platformowa jak i odrobina skradania. Do tego sporo zagadek logicznych, które na pewno umilą nam grę. Niemal każdy zakątek do którego wejdziemy zapewni nam nowych odkryć, pozwoli na rozbudowanie ekwipunku, czy kolekcjonowanie drobiazgów, które pozwolą nam stworzyć kolejne przedmioty. Nie zabraknie też bonusów.

Eksploracja każdego poziomu pozwala na odblokowanie nowych postaci, co z pewnością skusi do tego, by dokładnie przejść grę. Nie będziemy teraz tylko lecieć do następnego poziomu, by móc zobaczyć co nowego nas czeka. Niewątpliwie zachęca to do szukania wszelkich możliwych wskazówek i niespodzianek, które mogą nam zapewnić dodatkowe przygody.

Warto wspomnieć, że podczas rozgrywki usłyszymy nie tylko autorską muzykę stworzoną na potrzeby gry, ale również utwory ze ścieżki dźwiękowej filmu.

Światowa premiera gry zaplanowana jest na 8 kwietnia bieżącego roku, a w Polsce pojawi się ona zaledwie trzy dni później - 11 kwietnia . No cóż, nie mogę się doczekać. Lego to jedna z tych rzeczy, która nie nudzi się nigdy, niezależnie od wieku. A gry, które odwzorowują duńskie klocki zawsze są hitem i wciągają chyba każdego.

Impalilly
3 kwietnia 2014 - 14:48