JDabrowsky

No Name

najnowszepolecanepopularne

"Było minęło. Wspomnienia dziecka-żołnierza" - Ishmael Beah

Chemia śmierci - recenzja książki Simona Becketta

Age of Empires 2 - DżejGame #1

#5 StarCraft 2 - Wywiad z DaNa

#1 StarCraft 2 - Początek

Prima Aprilis - nieudane żarty

"Było minęło. Wspomnienia dziecka-żołnierza" - Ishmael Beah

(to jest bardziej moja subiektywna opinia, niż recenzja)

Autobiografię Ishameala Beaha pod tytułem „Było minęło. Wspomnienia dziecka-żołnierza” można by określić tylko dwoma wyrazami „szokująca” i „niemożliwa”.

%22By%u0142o%20min%u0119%u0142o.%20Wspomnienia%20dziecka-%u017Co%u0142nierza%22
czytaj dalejJDabrowsky
30 czerwca 2012 - 16:32

#6 StarCraft 2 - Początki w Esporcie

W ostatnim czasie postanowiłem sprawdzić swoje umiejętności StarCraftowskie na turnieju ProCpu Cup, w którym do wygrania była klawiatura Marauder. Zapisałem się do zawodów trzy dni wcześniej, żeby zając sobie jedno, z 64 miejsc.

czytaj dalejJDabrowsky
19 maja 2012 - 13:53

#5 StarCraft 2 - Wywiad z DaNa

Radosław „DaNa” Danowski to jeden z najbardziej znanych graczy StarCrafta w Polsce. Mimo młodego wieku, sportowiec prezentuje profesjonalny styl gry, który umiejscowił go w arcymistrzowskiej lidze.

DaNa
czytaj dalejJDabrowsky
11 maja 2012 - 17:25

#4 StarCraft 2 - Use Map Settings

Jeśli znudzą Ci się normalne mecze multiplayer w StarCrafcie 2, możesz zakosztować także trybu „Niestandardowego” (czyli UMS – Use map settings), który umożliwi Ci różnorodną rozgrywkę.

czytaj dalejJDabrowsky
28 kwietnia 2012 - 11:46

#3 StarCraft 2 - Prace fanów

W ostatnim czasie przeglądałem strony internetowe związane z grą StarCraft 2. Podczas długotrwałego i dokładnego przeszukiwania zawartości każdej witryny, natknąłem się na bardzo pomysłowe jak i ciekawe FanArty. Poniżej przedstawię wam, parę z nich.

Komicznie pokazany StarCraft: Brood War w realnym życiu.

czytaj dalejJDabrowsky
19 kwietnia 2012 - 19:49

#2 StarCraft 2 - Soundtracki

Ścieżka dźwiękowa jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają przede wszystkim na klimat jak i jakość rozgrywki.

Przez bardzo dużą różnorodność gatunków muzycznych, producenci gier mają coraz trudniejsze zadanie z wybraniem odpowiednich soundtracków, które mogłyby dopasować się do gustu każdego gracza, jak i nie niszczyłyby klimatu danej nacji (chodzi tutaj przede wszystkim o RTS’y). Dlatego coraz częściej autorzy gier odrzucają soundtracki, dając graczowi wolny wybór, na samodzielne odtworzenie, pożądanej przez niego muzyki.

czytaj dalejJDabrowsky
10 kwietnia 2012 - 11:31

#1 StarCraft 2 - Początek

StarCraft: Brood War to gra, którą darzę ogromnym sentymentem. Jest to jedyna seria która wywarła na mnie ogromne wrażenie i w pewnym stopniu przyczyniła się do wyboru RTSów, jako mojego ulubionego gatunku gier komputerowych.

Pudełko z grą
czytaj dalejJDabrowsky
6 kwietnia 2012 - 11:13

Prima Aprilis - nieudane żarty

Masz chyba szynkę z żółtym serem, nałożonym na szwajcarski bekon podpiekany złocistym miodem, z dodatkiem garnulków prosto z Filipin na policzku. PRIMA APRILLIS! 

1 kwietnia to wyjątkowy dzień, gdzie każdy powinien mieć uśmiech na twarzy – czy w końcu jest lepszy czas na sypanie sucharów niż właśnie w Prima Aprilis?

Wiele serwisów społęcznościowych, producentów gier itp. bierze ten dzień pod lupę i robi różne, fikuśne dowcipy swoim użytkownikom. Niestety nie zawsze się one udają i przynoszą oczekiwany przez autora efekt. Oto pięć największych błędów jakie udało mi się osobiście wychwycić:

czytaj dalejJDabrowsky
30 marca 2012 - 23:17

Rome: Total War - DżejGame #2

DżejGame to cykl artykułów w którym opisuje swoje rozgrywki z różnych gier oraz moje odczucie do nich . Poczynając od starych, kończąc na nowych.

Rome: Total War to już niestety nie typowy RTS ekonomiczny jak Age of Empires 2, czy StarCraft, aczkolwiek według mnie była pewnym przełomem w serii Total War, który pokazał że tego typu rozgrywka także zbiera wielu fanów i może bawić. Mimo że pochodzi z 2004 roku, dalej miło mi do niej wrócić i rozegrać partyjkę z kumplem czy bratem.

czytaj dalejJDabrowsky
27 marca 2012 - 15:46

Jąkający król - recenzja filmu

Podczas mojego ostatniego przesiadywania przed telewizorem, przemierzałem kanały z filmami, poszukując czegoś, co zaciekawi moją osobę. Po niedługim czasie na Canal+, znalazłem materiał, który swoim gatunkiem (Biograficzny) nie był zbytnio zachęcający do oglądania. Mowa tutaj o filmie The King's Speech” (z Polskiego „Jak zostać królem”), nad którym pracował reżyser Tom Hooper i scenarzysta David Sedler.

czytaj dalejJDabrowsky
25 marca 2012 - 19:40