#4 StarCraft 2 - Use Map Settings - JDabrowsky - 28 kwietnia 2012

#4 StarCraft 2 - Use Map Settings

Jeśli znudzą Ci się normalne mecze multiplayer w StarCrafcie 2, możesz zakosztować także trybu „Niestandardowego” (czyli UMS – Use map settings), który umożliwi Ci różnorodną rozgrywkę.

Oprócz map blizzarodwskich takich jak: przeciąganie liny, kuchmistrz z Aiur czy Mistrz StarCrafta, udostępnione są także prace innych użytkowników, które pozwalają nam pobawić się w „kotka i myszkę”, „prowadzenie własnego państwa” czy też zagrać w pokera. Takich trybów jest ogrom i być może w przyszłości opiszę i wyszczególnię w ramach blogu na gameplay.pl, te lepsze mapy.

O co chodzi z UMS’ami? Blizzard pozwolił graczom na robienie własnych projektów i programowanie ich dobrowolnie, udostępniając autorom silnik StarCrafta. Nie dość że rozwija to umiejętności programistyczne młodych informatyków, to także wzbogaca różnorodność rozgrywek.

SC:BW

Mapy „Use Map Settings” były już dostępne w StarCrafcie: Brood War i mocno pokazywały jak dobry jest stary silnik blizzarda. Osobiście uważam że stare tryby z pierwszej części były bardziej bogatsze i fajniejsze w urozmaicenia, niż te z drugiej odsłony tego RTS’a.

JDabrowsky
28 kwietnia 2012 - 11:46