Powstanie film o życiu Stana Lee legendarnego twórcy komiksów Marvela - Gameplay - 14 września 2016

Powstanie film o życiu Stana Lee, legendarnego twórcy komiksów Marvela

20th Century Fox nabyło prawa do nakręcenia filmu biograficznego o Stanie Lee, legendarnym twórcy komiksów ze stajni Marvel (dzięki, The Hollywood Reporter). Wytwórnia ma w dorobku wiele filmów na podstawie dzieł 94-letniego artysty – m.in. Fantastyczną Czwórkę oraz serię X-Men – i wszystko wskazuje na to, że wykorzysta doświadczenie zdobyte przy ich produkcji do solidnego podkręcenia historii życia twórcy takich postaci jak Hulk, Iron Man, Thor, Daredevil, Doctor Strange i Spider-Man.

Obraz nie będzie bowiem tradycyjną biografią, ukazującą najważniejsze momenty z długiego i wyjątkowo bogatego życia, jakie przypadło w udziale potomkowi rumuńskich Żydów (Stan Lee naprawdę nazywa się Stanley Martin Lieber), a intensywnym kinem akcji z mocno zaznaczoną, komediową nutą. Fabuła osadzona zostanie w latach 70. XX wieku i utrzymana w klimacie ciepło przyjętego, szpiegowskiego Kingsman: Tajne służby oraz filmów o Jamesie Bondzie z czasów, gdy w agenta 007 wcielał się Roger Moore.

Możemy spodziewać się, że Stan Lee zaliczy w filmie niewielkie cameo, na wzór wielu produkcji powstałych na bazie jego twórczości. Kto zagra legendarnego autora, któremu przekonanie Hollywood do zekranizowania komiksowych dzieł zajęło około 30 lat (pierwsze próby Lee podjął jeszcze w latach 70.),tego jeszcze nie wiemy. Plotki o Bryanie Cranstonie ciągle pozostają plotkami i pobożnymi życzeniami fanów. Nie znamy również nazwisk reżysera i scenarzysty. Pewne jest natomiast, że ekipę producentów tworzyć będą Marty Bowen i Wyck Godfrey (saga Zmierzch, Power Rangers), a także Stan Lee osobiście. Obecnie nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na kolejne wieści.

Gameplay
14 września 2016 - 14:34