Wiedźmin powraca w zbiorze opowiadań Szpony i kły - Gameplay - 3 listopada 2017

Wiedźmin powraca w zbiorze opowiadań Szpony i kły

Wydawnictwo Supernowa zapowiedziało nową książkę osadzoną w świecie Wiedźmina, która na półki sklepowe trafi już w przyszłym tygodniu. Nie jest to jednak kolejne dzieło Andrzeja Sapkowskiego, a zbiór opowiadań stworzonych przez fanów Geralta z Rivii.

Wiedźmin. Szpony i kły będzie antologią, w skład której wejdzie jedenaście opowiadań napisanych do konkursu, organizowanego w 2016 roku przez czasopismo Nowa Fantastyka. Inicjatywa została zorganizowana, by uczcić trzydzieści lat istnienia wiedźmińskiego uniwersum. Marcin Zwierzchowski, jeden z redaktorów zbioru, zdradził na swoim fanpage’u w serwisie Facebook, z czego dokładnie składać się będzie nowy zbiór:

Marcin Zwierzchowski DZIEDZICTWO BIAŁEGO WILKA - Przedmowa

Piotr Jedliński KRES CUDÓW

Beatrycze Nowicka KREW NA ŚNIEGU. Apokryf Koral

Sobiesław Kolanowski IRONIA LOSU

Nadia Gasik CO DWIE GŁOWY...

Katarzyna Gielicz SKALA POWINNOŚCI

Barbara Szeląg BEZ WZAJEMNOŚCI

Przemysław Gul LEKCJA SAMOTNOŚCI

Tomasz Zliczewski NIE BĘDZIE ŚLADU

Andrzej W. Sawicki DZIEWCZYNA, KTÓRA NIGDY NIE PŁAKAŁA

Michał Smyk BALLADA O KWIATUSZKU

Jacek Wróbel SZPONY I KŁY

Co ciekawe, nie wszystkie opowiadania poświęcone zostaną najsłynniejszemu z Wiedźminów – autorzy części z nich skupili się na postaciach jego towarzyszy bądź kolegów po fachu. Andrzej Sapkowski, twórca całego uniwersum, udzielił projektowi pełnego błogosławieństwa i nie zamierza czerpać z niego żadnych korzyści finansowych. Wiedźmin. Szpony i kły ukaże się 8 listopada. 


Gameplay
3 listopada 2017 - 14:37