Samuraj Jack - zobacz fragment pierwszego odcinka 5. sezonu - Gameplay - 23 lutego 2017

Samuraj Jack - zobacz fragment pierwszego odcinka 5. sezonu

Ponad dekadę przyszło czekać fanom Samuraja Jacka na kontynuację, a zarazem finał jego przygód. Nieustraszony wojownik, wysłany w przyszłość przez Aku – kłamliwego, zachłannego i pysznego władcę ciemności – powróci 11 marca (w wersji anglojęzycznej). Finał serialu animowanego autorstwa Genndy’ego Tartakovsky’ego zostanie wyemitowany na kanale Cartoon Network, w ramach wieczornego bloku Adult Swim. Do opublikowanego przed dwoma tygodniami oficjalnego zwiastuna piątej serii, dołączył właśnie fragment pierwszego odcinka, udostępniony ekskluzywnie na łamach serwisu internetowego Entertainment Weekly.

W materiale widzimy, jak zamaskowany wojownik mierzy się z liczną grupą mechanicznych robali, rozrywając na strzępy większość z nich. Pod koniec filmu, po tym jak z jego twarzy zerwana zostaje maska, okazuje się, że jest nim Jack. Bohater nieco się zmienił – nie powinno to dziwić, gdyż od wydarzeń z finału czwartej serii minęło dokładnie 50 lat. Piętno, jakie odcisnął na nim czas, jest widoczne gołym okiem. Podróże w czasie oraz działalność Aku, który zniszczył wszystkie czasoprzestrzenne portale spowodowały jednak, że Jack nie starzeje się tak, jak zwykli śmiertelnicy. Prawdę mówiąc, samuraj przestał się w ogóle starzeć. Czasoprzestrzenna klątwa nie jest jedynym problemem – Jack ciągle ucieka przed demonami przeszłości, a na domiar złego w pogoń rzucają się za nim asasyni, będący wiernymi wyznawcami Aku.

Fanów Samuraja Jacka nie trzeba przekonywać, natomiast reszta powinna zdecydowanie śledzić sytuację na polskim Cartoon Network. Obecnie stacja ucieka od podawania jakichkolwiek konkretów w temacie piątej serii.

Gameplay
23 lutego 2017 - 12:04