HBO rozpoczęło prace nad spin-offami Gry o tron - Gameplay - 5 maja 2017

HBO rozpoczęło prace nad spin-offami Gry o tron

Wielokrotnie powtarzane plotki znalazły potwierdzenie w rzeczywistości: HBO pracuje nad spin-offami kultowej Gry o tron. Tak, spin-offami – z informacji przedstawionych przez serwis The Hollywood Reporter wynika, że stacja planuje opracowanie aż czterech historii pobocznych. Należy jednak zaznaczyć, że droga do ich powstania jest jeszcze daleka i niewątpliwie wyboista.

Prace nad spin-offami ruszyły z kopyta wraz z zatrudnieniem przez HBO czterech scenarzystów – Maksa Borensteina (Kong: Wyspa Czaszki), Jane Goldman (seria Kingsman), Briana Helgelanda (Legend) oraz Carly Wray (Mad Men, Pozostawieni). Każdy z pisarzy pracuje nad osobnym projektem, a obróbką gotowego materiału zajmą się Dan Weiss i David Benioff, a więc twórcy telewizyjnej Gry o tron.

Należy jednak zaznaczyć, że niekoniecznie wszystkie projekty zostaną zrealizowane, ponieważ wszystko zależeć będzie od jakości scenariusza. Dużą nadzieję na powodzenie całego przedsięwzięcia daje przyjęta przez HBO strategia – stacja nie zamierza popędzać autorów, dając im tyle czasu na opracowanie tekstu, ile potrzebują.

Co ciekawe, George R.R. Martin, autor książkowego oryginału, będzie nadzorował bezpośrednio tylko dwa projekty – na ścisłą współpracę z pisarzem mogą liczyć Jane Goldman i Carly Wray. W pracach nad pozostałymi spin-offami Martin również weźmie udział, ale jego rola będzie mniejsza. W efekcie zaangażowanie w powstawanie telewizyjnych adaptacji nie powinno mu zbytnio przeszkadzać w sfinalizowaniu prac nad The Winds of Winter, czyli długo oczekiwanym, szóstym tomem cyklu Pieśń lodu i ognia.

Przypominamy, że serialowa Gra o tron doczeka się w tym roku rozwinięcia. 16 lipca HBO rozpocznie emisję siódmego sezonu, w skład którego wejdzie siedem odcinków (ostatni z nich zostanie wyemitowany 27 sierpnia).

Gameplay
5 maja 2017 - 14:45