Fast 8 - Vin Diesel ujawnia datę premiery zwiastuna nowych Szybkich i wściekłych - Gameplay - 30 września 2016

Fast 8 - Vin Diesel ujawnia datę premiery zwiastuna nowych Szybkich i wściekłych

W kwietniu 2017 roku na ekrany kin wejdzie ósma już odsłona cyklu Szybcy i wściekli. W związku z niezbyt odległym terminem debiutu oraz ujawnieniem większości istotnych informacji, od pewnego czasu twórcy nie raczyli nas nowymi szczegółami odnośnie Fast 8. Dopiero w ostatnich dniach milczenie przerwał Vin Diesel, który ujawnił na Facebooku, że do premiery oficjalnego zwiastuna filmu dojdzie 11 grudnia.

W materiale dane nam będzie zobaczyć m.in. ujęcia z najważniejszych lokacji, w których rozgrywać będzie się akcja ósmej części Szybkich i wściekłych – m.in. Nowego Jorku, Islandii oraz Kuby. Pierwszoplanową rolę odegrają jednak samochody oraz zasiadający za ich kierownicami aktorzy, w tym wspomniany już Vin Diesel, który pozostaje wierny serii od początku, czyli od 2001 roku.

Szybcy i wściekli 8 trafią do kin 14 kwietnia 2017 roku. W filmie, którego reżyserią zajmuje się F. Gray Gray (m.in. Negocjator, Be Cool, Straight Outta Compton), powracają starzy znajomi: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris „Ludacris” Bridges, Elsa Pataky, Nathalie Emmanuel i Lucas Black. Na ekranie zobaczymy także Helen Mirren, Jasona Stathama, Dwayne’a Johnsona oraz Kurta Russella. Rola czarnego charakteru została powierzona Charlize Theron. Zabraknie oczywiście Paula Walkera, który zginął tragicznie w 2013 roku.

Warto dodać, że ósemka zapoczątkuje nową, wewnętrzną trylogię Szybkich i wściekłych. Debiuty kolejnych części zaplanowane zostały na 19 kwietnia 2019 roku i 2 kwietnia 2021 roku. W planach twórców znajdują się również kręcone niezależnie spin-offy serii oraz prequele. Tak szeroko zakrojona ekspansja nie dziwi – wszak siódemka zarobiła na całym świecie ponad 1,5 miliarda dolarów.

Gameplay
30 września 2016 - 13:14