Blade Runner 2049 z kategorią wiekową R. Do zwiastuna dołączają zdjęcia z planu - Gameplay - 22 grudnia 2016

Blade Runner 2049 z kategorią wiekową R. Do zwiastuna dołączają zdjęcia z planu

Ana de Armas i Ryan Gosling na planie Blade Runner 2049 (źródło: EW).

Fani Łowcy androidów – od chwili zapowiedzi filmowej kontynuacji Blade Runner 2049 podzieleni na zwolenników i przeciwników idei – z niecierpliwością wyczekują kolejnych doniesień na temat produkcji. Kolejnych wieści dostarczył Denis Villeneuve, który w wywiadzie udzielonym serwisowi Screen Daily potwierdził, że obraz otrzyma kategorię wiekową R. Przed 34 laty podobnie sklasyfikowany został oryginał wyreżyserowany przez Ridleya Scotta.

„Producenci nie omieszkują mi przypominać, że będzie to jeden z najdroższych niezależnych filmów fabularnych z kategorią R w historii”, oznajmił w humorystycznych tonie reżyser nadciągającego Blade Runner 2049. Villeneuve rzucił również nieco światła na fabułę kontynuacji kultowego Łowcy androidów. Zgodnie z oczekiwaniami, sequel przeniesie akcję 30 lat do przodu względem oryginału. Centralną postacią opowieści będzie Officer K (w tej roli Ryan Gosling), policjant LAPD i nowo powołany łowca androidów, który odkrywa pewien sekret związany z wydarzeniami znanymi z poprzedniego filmu. Trop poprowadzi go do Ricka Deckarda (Harrison Ford).

Spory artykuł poświęcony filmowi i pracy nad nim przygotowała też redakcja Entertainment Weekly. Z zacytowanej w nim wypowiedzi Goslinga wynika, że Harrison Ford wszedł na plan filmowy miesiąc po rozpoczęciu zdjęć. W efekcie ekipa miała sporo czasu, aby odpowiednio przygotować się na jego przybycie. W artykule zamieszczono również kilka zdjęć z planu filmowego, a dwa dni temu premierę miał pierwszy zwiastun, który znajdziecie powyżej.

Blade Runner 2049 trafi do kin 6 października 2017 roku. W filmie reżyserowanym przez Denisa Villeneuve’a (Nowy początekSicario) zagrają Harrison Ford, Ryan Gosling (Drive, Big Short), Jared Leto (Witaj w klubie, Requiem dla snu), Robin Wright (House of Cards, Forrest Gump), Dave Bautista (Strażnicy Galaktyki, Riddick), a także Ana de Armas (Rekiny wojny), Sylvia Hoeks, Carla Juri, Mackenzie Davis i Lennie James.  Ridley Scott, który pełnił rolę reżysera przy okazji prac nad oryginałem sprzed 34 lat, będzie jednym z producentów wykonawczych. Za scenariusz obrazu odpowiada duet Hampton Fancher (współautor historii filmowego Blade Runnera) oraz Michael Green. Produkcją zajmuje się firma Alcon Entertainment, a Warner Bros. pełni rolę dystrybutora.

Gameplay
22 grudnia 2016 - 14:46