Muzeum George'a Lucasa powstanie w Los Angeles - Gameplay - 11 stycznia 2017

Muzeum George'a Lucasa powstanie w Los Angeles

Projekt Lucas Museum of Narrative Art.

Trwające od kilku lat poszukiwania dobiegły końca – George Lucas znalazł idealną lokalizację dla swojego wymarzonego muzeum. Lucas Museum of Narrative Art zostanie wybudowane na terenie Exposition Park w Los Angeles (dzięki, ComingSoon). Data jego otwarcia została ustalona na 4 maja 2020 roku.

Koszt budowy muzeum wyniesie około miliarda dolarów. Większa część tej kwoty zostanie wyłożona przez samego George’a Lucasa. Poza tym autor sukcesu Gwiezdnych wojen zadba o ekspozycję – w chwili otwarcia w muzeum prezentowane będą przede wszystkim dzieła, prace i materiały znajdujące się w prywatnej kolekcji Lucasa.

W zbiorach reżysera można się natknąć przede wszystkim na dzieła nawiązujące treścią lub formą do sztuki narracji i tematu ewolucji obrazu – poczynając od ilustracji, komiksów i kina a kończąc na obróbce cyfrowej i mediach przyszłości. Są wśród nich prace takich artystów jak Howard Chandler Christy, N.C. Wyeth, Edgar Degas, Andy Warhol, Maxfield Parrish oraz Norman Rockwell. Wedle założeń, ekspozycja będzie systematycznie rozwijana.

Więcej informacji na temat Lucas Museum of Narrative Art – w tym zdjęcia prezentujące przykładowe dzieła znajdujące się w kolekcji George’a Lucasa (część z nich prezentujemy w galerii na dole) – znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.

Gameplay
11 stycznia 2017 - 14:13