Nowy Doktor Who jest kobietą - Gameplay - 17 lipca 2017

Nowy Doktor Who jest kobietą

Nie tylko Kopernik i Pogromcy Duchów są kobietami – jak poinformowała stacja BBC, trzynastym Doktorem Who zostanie Jodie Whittaker, aktorka znana z roli Beth Latimer w serialu Broadchurch oraz z występu w odcinku „The Entire History of You” brytyjskiego Black Mirror. Po raz pierwszy zobaczymy ją w tegorocznym świątecznym odcinku specjalnym zatytułowanym „The Doctors”.

Zmiana płci głównego bohatera/bohaterki zgrywa się w czasie z rotacją na stanowisku głównego scenarzysty i producenta wykonawczego serialu, którym od 2018 roku zostanie Chris Chibnall – Brytyjczyk, który wcześniej dał się poznać światu jako twórca Broadchurch oraz scenarzysta części odcinków Torchwooda. Whittaker będzie pierwszą kobiecą wersją Doktora Who – zmiana ma na celu wprowadzenie do popularnej produkcji powiewu świeżości.

Poparcie dla „trzynastej” wyraził m.in. Peter Capaldi, który wcielał się w rolę Doktora przez ostatnie trzy lata.  Sama zainteresowana również nie kryje entuzjazmu w związku z nowym angażem, zdradzając, że rolę przyjęła natychmiast i nikt nie musiał jej do tego namawiać. Stara się uspokoić przy tym fanów zaniepokojonych nowym kierunkiem lubianej przez nich produkcji:

„Chciałabym powiedzieć fanom, by nie bali się mojej płci. Nastał naprawdę ekscytujący czas, a Doctor Who reprezentuje właśnie wszystko, co ekscytujące w zmianie. Fani przeżyli już tak wiele przekształceń. To jest po prostu jedno z nich, inne, ale nie takie, którego należałoby się bać.”

Doktor Who to serial science fiction, którego początki sięgają 1963 roku. Przez ponad pięćdziesiąt lat swego istnienia doczekał się 839 odcinków, dwunastu odtwórców tytułowej roli, licznych spin-offów oraz produkcji pobocznych, w tym popularnych słuchowisk radiowych. W 2005 roku cykl został zrestartowany i stał się jedną z najpopularniejszych brytyjskich produkcji telewizyjnych. W tytułowych rolach od tego czasu zobaczyliśmy Christophera Ecclestona, Davida Tennanta,  Matta Smitha oraz Petera Capaldiego. Za produkcję najnowszych sezonów odpowiadał Steven Moffat, znany również z pracy nad brytyjskim Sherlockiem.

Gameplay
17 lipca 2017 - 13:45