Twórca Legiona przygotowuje film o Doktorze Doomie - Gameplay - 21 lipca 2017

Twórca Legiona przygotowuje film o Doktorze Doomie

Chociaż Doktor Doom jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cieszących się największym szacunkiem czytelników superzłoczyńcą w repertuarze wydawnictwa Marvel Comics, nie miał on dotąd szczęścia do występów filmowych – jego kinowe inkarnacje spotykały się z dość chłodnym przyjęciem. Sytuacja może się jednak w najbliższych latach zmienić, gdyż - jak poinformowano na panelu poświęconym Legionowi, odbywającym się w trakcie tegorocznych SDCC - Noah Hawley pracuje nad pełnometrażowym filmem poświęconym tyranowi w żelaznej masce.

Hawley to producent, reżyser, pisarz i scenarzysta, który szerszą rozpoznawalność zdobył za sprawą stworzonego przez siebie serialu Fargo. Jest on także scenarzystą filmu The Alibi oraz autorem pięciu powieści. W tym roku głośno zrobiło się o nim za sprawą świetnie przyjętego Legiona, produkcji telewizyjnej opowiadającej o losach cierpiącego na zaburzenia osobowości mutanta i luźno opartej na komiksach X-Men. Pod koniec panelu poświęconego tej produkcji twórca ujawnił, że pracuje nad filmem, z którym związane są dwa słowa: „Doktor. Doom”.

Doktor Doom to jeden z najsłynniejszych przeciwników Fantastycznej Czwórki, władca fikcyjnego państwa Latveria oraz geniusz owładnięty obsesją na punkcie swojego rywala Reeda Richardsa. Obwinia on superbohatera o spowodowanie wypadku, będącego powodem oszpecenia jego twarzy. Jako osoba posiadająca jednocześnie niezwykłą wiedzę technologiczną oraz znajomość arkanów magii, Doom wielokrotnie udowodnił, że jest postacią, z którą superbohaterowie muszą się liczyć. Charakterystycznego złoczyńcę chętnie wykorzystywali twórcy dotychczasowych adaptacji Fantastycznej Czwórki – pojawił się w filmach z 2005, 2007 i 2015 roku.

Gameplay
21 lipca 2017 - 12:40